profil

Bezpieczeństwo przeciwpożarowe w domu.

poleca 86% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Bezpieczeństwo przeciw pożarowe w moim domu

Podstawową czynnością w zabezpieczeniu domu przeciw pożarem jest instalacja odpowiednich czujników dymu i regularne sprawdzanie ich działania. Jest to pierwszy punkt planu zwiększenia naszego bezpieczeństwa przeciwpożarowego w domu.
Inną czynnością, która raczej nie jest często wykonywana z powodu braku takiej potrzeby jest rozrysowanie planu ewakuacji na wypadek wybuchu pożaru i regularne ćwiczenia ewakuacji w razie zajścia takiej konieczności.
Nigdy także nie powinno się zostawiać włączonej kuchenki lub innego źródła ognia bez nadzoru łącznie ze świecami i różnego typu palnikami. Pod żadnym pozorem nie możemy palić w łóżku. Zachowaj także szczególną ostrożność, kiedy palisz pijąc alkohol.
W okresie zimowym należy być bardzo ostrożnym, jeżeli korzysta się z grzejników, elektrycznych koców lub ognia.
Umieszczaj zapałki lub zapalniczki w miejscach niedostępnych i niewidocznych dla dzieci i nauczaj, że są to narzędzia, a nie
zabawki i używać mogą je tylko odpowiedzialne dorosłe osoby.
Nie przeciążaj gniazdka elektrycznego i wyłączaj z niego urządzenia wtedy, kiedy nie musisz z nich aktualnie korzystać. Jeżeli jesteś w posiadaniu garażu lub komórki pamiętaj, aby obchodzić się z dużą ostrożnością z przechowywanymi tam chemikaliów (głównie paliw). Urządzenia spalinowe takie jak kosiarki tankuj tylko na zewnątrz pomieszczenia, przy zimnym silniku. Jeżeli posiadasz gril gazowy, opalany drewnem lub elektryczny, przed ponownym użyciem sprawdzaj, czy jest on w stanie zapewnić bezpieczne użytkowanie. Trzeba pamiętać także, aby obsługiwała go osoba dorosła.
Jeżeli mieszkasz w obszarze szczególnie narażonym na pożary lasu, często należy sprzątać liście oraz inne łatwopalne rzeczy wokół domu. Pamiętaj również o regularnym oczyszczaniu rynsztoków.

Zachowując powyższe środki ostrożności możemy mieć pewność, że nasz dom na pewno będzie bezpieczniejszy pod każdym względem. Jednak większość ludzi niestety nie stosuje się do instrukcji, które mogą kiedyś ocalić ich życie, więc kiedy to tylko możliwe wspominajmy o tych zaleceniach tym, na których bezpieczeństwie najbardziej nam zależy.

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 1 minuta