profil

List otwarty do MEN-w sprawie mundurków

poleca 85% 207 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Szanowny Panie Ministrze!

Z ostatnich badań przeprowadzonych w naszej szkole wynika, że 58% uczniów jest za wprowadzeniem obowiązkowych mundurków w szkołach.
W związku z tym pragniemy skierować do Pana, Panie Ministrze ten list otwarty wyrażający nasze poparcie związane z pomysłem mundurków. Uważamy, że włączenie jednolitego stroju w życie codzienne uczniów, poprawi ogólny status szkół.

Wiele osób traktuje szkołę, jako miejsce do "pokazania się". Szczególnie widoczne jest to u dziewcząt, które uważają, że bluzka odsłaniająca brzuch i krótka spódniczka to odpowiedni ubiór. Takie zachowania zdecydowanie odwracają uwagę od nauki. Gimnazja czy licea są traktowane jak dyskoteki. Przeszkadza to uczniom, którzy szczerze chcą się uczyć i osiągnąć coś w życiu. Dzięki mundurkom szkoły ponownie stałyby się miejscem, gdzie młodzież poszerza swoją wiedzę i pracuje na lepszą przyszłość.

Liczymy również na to, że identyczne ubrania zlikwidują podział między uczniami. Młode pokolenie nie będzie nawzajem krytykować swojego wyglądu, co jest teraz bardzo popularnym zajęciem wśród gimnazjalistów. Powszechnie w szkołach jest to jeden z większych problemów. Ci zamożniejsi stracą możliwość popisywania się markowymi ubraniami i przestaną "znęcać się psychicznie" nad, ich zdaniem, gorszymi od siebie.

Warto zauważyć, że dzięki mundurkom szkoły zyskają niepowtarzalny charakter. Podstawówki, gimnazja i licea będą sprawiać wrażenie placówek, gdzie panuje porządek i pewna dyscyplina, staną się też bardziej rozpoznawalne. Czy to nie byłoby pożyteczne? Pozwoli to rozwiązać także kilka problemów np. rozszerzanie się narkotyków. Przypuśćmy, że do gimnazjum, gdzie zostały wprowadzone mundurki, dostanie się ktoś podejrzany. Taka osoba od razu będzie się wyróżniać na tle pozostałych osób.

Po przeprowadzonych badaniach, pytaliśmy uczniów, co sprawiło, że głosowali za wprowadzeniem obowiązkowych mundurków. Często pojawiała się odpowiedź, że w ten sposób oszczędzą trochę czasu i pieniędzy. Większość, głównie dziewcząt, nie będzie musiała zastanawiać się przed wyjściem do szkoły, co na siebie założyć. Ubiorą mundurek i będą gotowe. Zakup jednolitego stroju umożliwi im również lepsze zagospodarowanie dostępną gotówką. Odłożone pieniądze będzie można wydać np. na ubrania, które chcemy nosić poza szkołą, czyli krótkie spódniczki itp.

Mamy nadzieję, że przedstawione tu argumenty utwierdzą Pana, Panie Ministrze w przekonaniu, iż wprowadzenie mundurków do polskich szkół to bardzo dobry pomysł. Oczekujemy, że przywróci Pan porządek w szkołach i przypomni uczniom, że najistotniejsza w szkole jest nauka. Dzięki mundurkom przestanie w końcu istnieć podział na lepszych i gorszych.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego
oraz nauczyciele Gimnazjum nr X w X

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty