profil

W wielu szkołach w Polsce rozważa się wprowadzenie obowiązku noszenia mundurków. Zważając na to jakie jest twoje stanowisko napisz artykuł do gazetki szkolnej pt."Jak cię widzą, tak cię piszą" i wyraź swoje zdanie.

poleca 84% 1654 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W wielu szkołach w Polsce rozważa się wprowadzenie obowiązku noszenia mundurków. Moim zdaniem to jest bardzo dobry pomysł.

Wprowadzenie mundurków jest bardzo dobrym rozwiązaniem problemów np. gołych pleców w szkołach. Po pierwsze zmniejszy to ilość niechcianych stosunków między uczniami, a po drugie będzie to zdrowsze dla nas-uczniów. Mówiąc o mundurkach możemy sobie wspomnieć powieść S.Żeromskiego "Syzyfowe prace" i przypomnieć jaki miał mundurek i jak chodził ubrany do szkoły Andrzej Radek. Pochodił z barzdo ubogiej rodziny, dlatego nie mógł mieć wykwintnego stroju. Chodził do szkoły ubrany schludnie i skromnie. Jednak wydarzenia w książce o ile się zdarzyły naprawdę to było to bardzo dawno. Andrzej Radek może nie miał warunków, ale my jak najbardziej. Jest XXIw. i mamy możliwość takiego wyboru i koloru, i zoru, i fasonu, że możemy się w tym wszystkim pogubić.

Mam nadzieję, że teraz wszyscy widzą różnicę między kiedyś, a dziś i przekona to chociaż niektórych do noszenia mundurków.

Podoba się? Tak Nie
Ciekawostki ze świata