profil

List otwarty do MEN w sprawie wprowadzenia mundurków w szkołach

poleca 84% 122 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Szanowny Panie Ministrze!

Już od kilku miesięcy w naszym kraju toczy się debata na temat wprowadzenia reform w szkolnictwie. Jedną z nich ma być rozporządzenie o wprowadzeniu obowiązkowych mundurków w szkołach. Pan, jako Minister Edukacji Narodowej ma w tej sprawie decydujące zdanie.
W imieniu naszej klasy pragniemy skierować do Pana ten list otwarty, wyrażający nasze poparcie związane z pomysłem mundurków.

Sądzimy, że wprowadzenie jednolitych strojów przywróci pewien ład i porządek. Szkoła to przede wszystkim miejsce, w którym młodzież uczy się i to powinno pozostać priorytetem. Jednak są uczniowie, którzy próbują zniszczyć tę zasadę, traktując szkołę jak dyskotekę, a czasami nawet plażę. Liczy się dla nich tylko to, by zaimponować innym swoim wyglądem. Dzięki wprowadzeniu mundurków taka młodzież będzie mogła zająć się tym, co w szkole najważniejsze.

Pragniemy podkreślić również, że dzięki jednolitym strojom szkoła zyska dodatkowy prestiż, charakter i wyjątkowość. Być może właśnie dzięki mundurkom podstawówki, gimnazja czy licea będą sprawiać wrażenie placówek, gdzie panuje porządek i dyscyplina, a także staną się bardziej rozpoznawalne.

Naszym zdaniem, dzięki identycznym strojom znikną podziały między uczniami. Młodzież nie będzie nawzajem krytykować swojego ubioru, a ci bardziej zamożni stracą możliwość popisywania się markowymi ubraniami. Uczniowie czas, który poświęcają na dobór odpowiedniej kreacji, będą mogli poświęcić na bardziej pożyteczne zajęcia.

Liczymy na to, że przedstawione tu refleksje utwierdzą Pana w przekonaniu, iż walczy Pan w słusznej sprawie. Mamy nadzieję, że przywróci Pan należyty porządek w polskich szkołach i przypomni młodzieży, że najistotniejsza w szkole jest nauka. Dzięki mundurkom wszyscy uczniowie będą równi i uświadomią sobie, że nie ma podziału na lepszych i gorszych.

W imieniu społeczności szkolnej Publicznego Gimnazjum nr X w X - klasa XX.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta