profil

Czy średniowieczne wartości mają zastosowanie w czasach współczesnych?

poleca 85% 326 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Czy średniowieczne wartości maja zastosowanie w czasach współczesnych?

Czy jest to możliwe że mimo dzielących nas pięć wieków od średniowiecza jesteśmy wstanie dzielić swe wartości z wartościami rycerzy, mnichów i białogłów z tamtych czasów? Uważam że odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna.
Średniowiecze charakteryzuję się hasłem: ?Bóg-Honor-Ojczyzna? była to bowiem epoka miecza i krzyża. Jest to okres wojen gdzie jedynie religia była dla człowieka pocieszeniem, ucieczką od nieszczęść.W dzisiejszych czasach religia pełni podobną
rolę.Jest w nas głęboko zakorzeniona bardzo trudno więc nam ją wyplenić.Człowiek
bowiem jest taką istotą która będzie szukała oparcia w sile wyższej.
Czy posiadamy wartości osławionych przez pieśni rycerzy?
Owszem, uważam że posiadamy takie cechy jak: odwaga, honor czy duma. Są one jednak ukryte głęboko w nas. Tak naprawdę każdy z nas jest bohaterem.
Wiadomo że czasy się zmieniły i nie mamy szansy pokonania smoka , stoczenia wielkiej bitwy czy uratowanie dziewicy z szponów potwora. Jednak po uważnej obserwacji otoczenia potrafię wysnuć wniosek że są takie sytuację ,gdzie można się wykazać męstwem i odwagą. Np. Uratować topiącą się osobą, wskoczyć w płomienie by uratować innego człowieka itp.
Podsumowując śmiem twierdzić że średniowieczne wartości w pełni mają zastosowanie w dzisiejszych czasach jednak w zmienionej wersji przystosowane do każdego z nas.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta