profil

Sens życia

poleca 82% 258 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Sens życia

Jaki jest sens życia? Po co żyjemy? Te pytania zadajemy sobie od wieków. Ja uważam, że żyjemy po to, aby cieszyć się przyjaciółmi, rodziną i wszystkimi ludźmi.
Rodzice dali nam życie, żeby na świecie było o jeszcze jednego szczęśliwego człowieka więcej. My wiemy, że oni nas kochają i nie jesteśmy dla nich zabawką, która odgrywa rolę psa czy kota- nie mam co robić to go umyję, pobawię się z nim czy wyjdę na spacer. Nasi rodzice cieszą się nami, tym że mają dla kogo żyć, kim się opiekować i o kogo dbać. Przyjaciele też nas kochają, ale oni za to, że mają z kim porozmawiać, komu się wyżalić i wysłuchać. Aby być szczęśliwym na tym świecie trzeba mieć przyjaciela. Nie wolno traktować go jedynie jako osoby, która pocieszy, zrozumie, ale jako człowieka, który spojrzy na nas z dystansu i powie co myśli na dany temat. Musi wyrazić swoje zdanie, czasem nas skrytykować, a czasem pochwalić. Najczęściej ludzie w młodości nie doceniają tego, co mają. Przypominają sobie dopiero pod koniec życia czego nie wykorzystali, co zmarnowali, a czego nadużyli. Ludzie, którzy żyli podczas stanu wojennego, doceniają teraźniejsze czasy. Wiedzą, że po godzinie 22,00 nie można było wyjść z domu, prócz octu, nie było niczego w sklepach, a jeżeli było to spod lady. Teraz idziemy do hipermarketu i mamy pełen wybór towaru. Idziemy po chleb i kwadrans zastanawiamy się, który wybrać: pełnoziarnisty, graham, tostowy, zwykły, ciemny, z orzechami, śliwkami czy jeszcze jakiś inny.
Uważam, że musimy się cieszyć tym co mamy, a nie ciągle narzekać: mam brzydkie imię, mam grube nogi, nikt mnie nie lubi i angielski nie wchodzi mi do głowy. Cieszmy się, że mamy rodziców, niektórzy dziadków i rodzeństwo. I starajmy się zapominać o wadach, a widzieć same nasze zalety: biegle mówię po niemiecku, świetnie opowiadam dowcipy, mam piękny dom i kochanego psa. Doceniajmy to, że możemy żyć!

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta