profil

Czy i dlaczego powieść "Syzyfowe prace" Stefana Żeromskiego, można nazwać radosnym hymnem życia, na przekór wszystkiemu?

poleca 85% 195 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Czy powieść Stefana Żeromskiego pt. "Syzyfowe prace" można nazwać radosnym hymnem życia?

W tej rozprawce, spróbuję odpowiedzieć na pytanie: Czy "Syzyfowe prace" można nazwać radosnym hymnem życia?
Powieść ukazuje dwóch bohaterów, którzy walczyli z rusyfikacją. Mimo że było wiele trudności i porażek, to i tak nie poddawali się. I cały czas próbowali zwyciężyć.
Drugim argumentem jest także, nauka Andrzeja Radka, cały czas próbował się edukować, ale cały czas stawało mu coś na drodze i uniemożliwiało mu to dalsze zdobywanie wiedzy.
Z innej zaś strony, Andrzej i Marcin założyli kółko samokształceniowe, dla osób które pragnęły, poszerzać horyzonty swej wiedzy. Na tych spotkaniach młodzi ludzie, czytali powieści polskich poetów. Które w tym czasie były zakazane. Mimo iż wiedzieli że mogą ponieść srogą karę, to i tak to robili.
Więc, czy powieść Stefana Żeromskiego pt. "Syzyfowe prace" można nazwać radosnym hymnem życia? Sądzę że tak, bo mimo wielu trudności, bohaterowie nie poddawali się i cały czas próbowali obudzić patriotyzm w młodych ludziach, którzy byli ich kolegami. Uważam że w dzisiejszych czasach powinniśmy brać przykład z takich ludzi, którzy tak wiele zrobili dla narodu Polskiego.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta