profil

Telimena intrygująca czy irytująca - rozprawka

drukuj
poleca 85% 102 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Moim zdaniem Telimena jest zarówno osobą intrygującą, jak i irytującą. Na potwierdzenie mojej tezy przedstawię poniższe argumenty.
Jest osobą irytującą, gdyż swoim wyglądem zadziwiała wszystkich dookoła. Dla Tadeusza była „anielsko” pięknym zjawiskiem. Największe wrażenie wywarła na młodym chłopcu – spóźniając się na ucztę. Jej zgrabna sylwetka zamgliła oczy młodzieńcowi, który nie dostrzegał prawdziwej miłości.
Ubierała się dogodnie do sytuacji – do każdej inaczej. Jej elegancja była wynikiem intryg, które stosowała w swoim życiu. Chciała w szybkim czasie pozyskać bogatego męża, żeby „spać spokojnie na starość”. Na oku miała dwóch mężczyzn: Tadeusza – niedoświadczonego chłopca oraz Hrabiego – romantyka i malarza. Aby zwiększyć swoje zainteresowanie stała się dumna, tajemnicza i wyniosła. Dzięki doskonałemu opanowaniu sztuki uwodzenia, łatwo pozyskiwała mężczyzn. Jej związek z Tadeuszem nie był długi. Jednak, nie łudząc się „wzięła się za Hrabiego”. Działała bardzo energicznie.
Moim zdaniem wyżej wymienione argumenty potwierdzają tezę, iż Telimena jest irytującą i zarazem intrygującą postacią. Pomimo tego jest bohaterka pozytywną. Dobrze życzyła Zosi. Nie należy jej w całości naśladować, lecz wyciągnąć odpowiednie wnioski z jej zachowania.


Polecasz? Tak Nie
W słownikach:
(0) Brak komentarzy
Formy wypowiedzi