profil

Telimena-kobieta intrygująca czy irytująca???"Pan Tadeusz"-A.Mickiewicz

poleca 84% 334 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

W utworze A.Mickiewicza,pt."Pan Tadeusz",Telimena zaskakuje wszystkich czytelników swoją osobą.Dlatego też są podzielone zdania na ten temat,czy jest ona osobą intrygującą czy też irytującą.Postaram się więc udowodnić,jaką tak naprawde kobietą jest Telimena.


Zacznę od pierwszego argumentu,który potwierdzi,że Telimenajest osobą intrygującą.Podczas czytania książki można zauważyć,iż Telimena próbuje być kimś,kim naprawde nie jest.Pragnie poślubić bogatego szlachcica ponieważ,sama nie posiada żadnego majątku.Można się po niej spodziewać wszystkiego,jeśli tylko chce.Jest prostą kobietą,choć uważa się za damę.Bacznie podporządkowuje się wymaganiom szlacheckim.


Drugim argumentem,który potwierdza fakt,że jest ona intrygantką,jest sposób w jaki traktuje mężczyzn.Uważa ich za zabawki,przedmioty niczym nie różniące się od innych.Świadczy o tym monolog,który wygłasza do swojego kota,z kalkulacją,który związek będzie dla niej korzystniejszy.


Następny argument przemawia za tym,że jest ona kobietą irytującą.Jest osobą,która stara się wyglądać na lepszą,niż jest.Ze względu na braki w znajomościach tematowych,traktuje modę i kulturę bardzo ogólnikowo.


Moim zdaniem Telimenajest zarówno osobą intrygującą jak i irytującą.Jest ciekawa,a zarazem bardzo zmienna.Swoją osobą zadziwia i zaskakuje czytelnkia.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Gramatyka i formy wypowiedzi