profil

Telimena-kobieta intrygująca czy irytująca???"Pan Tadeusz"-A.Mickiewicz

drukuj
poleca 85% 251 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

W utworze A.Mickiewicza,pt."Pan Tadeusz",Telimena zaskakuje wszystkich czytelników swoją osobą.Dlatego też są podzielone zdania na ten temat,czy jest ona osobą intrygującą czy też irytującą.Postaram się więc udowodnić,jaką tak naprawde kobietą jest Telimena.


Zacznę od pierwszego argumentu,który potwierdzi,że Telimenajest osobą intrygującą.Podczas czytania książki można zauważyć,iż Telimena próbuje być kimś,kim naprawde nie jest.Pragnie poślubić bogatego szlachcica ponieważ,sama nie posiada żadnego majątku.Można się po niej spodziewać wszystkiego,jeśli tylko chce.Jest prostą kobietą,choć uważa się za damę.Bacznie podporządkowuje się wymaganiom szlacheckim.


Drugim argumentem,który potwierdza fakt,że jest ona intrygantką,jest sposób w jaki traktuje mężczyzn.Uważa ich za zabawki,przedmioty niczym nie różniące się od innych.Świadczy o tym monolog,który wygłasza do swojego kota,z kalkulacją,który związek będzie dla niej korzystniejszy.


Następny argument przemawia za tym,że jest ona kobietą irytującą.Jest osobą,która stara się wyglądać na lepszą,niż jest.Ze względu na braki w znajomościach tematowych,traktuje modę i kulturę bardzo ogólnikowo.


Moim zdaniem Telimenajest zarówno osobą intrygującą jak i irytującą.Jest ciekawa,a zarazem bardzo zmienna.Swoją osobą zadziwia i zaskakuje czytelnkia.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (5) Brak komentarzy
9.1.2008 (16:40)

Jak ty piszesz? A może zabrakło ci na twojej klawiaturze spacji bo jak wstawiłem ten tekst do Worda do zrobiło się czerwono. Chyba szybciej bym to sam napisał niż miał to poprawiać. Totalne dno i lepiej żebyś już więcej nie pisało prac na tej stronie =((

9.11.2007 (16:06)

Niebodoba mi sie ta praca jest za ktrótka i wogóle troche bezsensu ;/

12.5.2007 (13:10)

niech nikt z gim 28 w szcz-inie nie bierze bo zabije:) az takie zle to to nie jest ale nie jest super. lepsze to niz nic:|

Gramatyka i formy wypowiedzi