Nie pamiętasz hasła?Hasło? Kliknij tutaj
Odkrycie Ameryki [Kolumb, Ameriko Vespucci] W latach 80' XV wieku, mało znany żeglarz włoski Krzysztof Kolumb przedstawił królowi plan dotarcia do Indii, zakładając podróżowanie w kierunku zachodnim. Z punktu widzenia współczesnej wiedzy,...
) - Bartolomeo Diaz- 1488r. pływał wzdłuż wybrzeża zachodniej Afryki- pierwszy przekroczył równik - Vasco da Gama - 1488-99=> opłynął południową Afrykę i odkrył wschodnią drogę morską do Indii 3.) następni byli
), przepłynął przez Ocean Spokojny i powrócił do Europy przez Ocean Indyjski. Magellan zginął na Filipinach przed zakończeniem podróży. - Vasco da Gama – pierwszy Europejczyk, który dopłynął drogą
Wschodu (przyprawy, tkaniny, biżuterie) 2. Główni odkrywcy Krzysztof Kolumb Ferdynand Magellan Vasco Da Gama Amerigo Vespucci Ferdynand Cortez Franciszek Pizarro 3. Skutki odkryć
. przy podróży Vicenta Pinzona. Zbadanie ujścia Amazonki i wybrzeża Brazylii na terenie do 6? S. - W 1501-1502 r. wschodnie wybrzeża Ameryki Południowej. Prawdopodobne dotarcie aż 50?S. Odkrycie
między królestwami półwyspu pirenejskiego (określał strefy wpływów) 1497 – Vasco da Gama opłyną Afrykę i dotarł do Indii 1507 – Amerigo Vespucci nazywa Amerykę 1517 – Luter wygłasza 95 tez