profil

Charakterystyka Cześnika i Rejenta.

poleca 85% 376 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Głównymi bohaterami komedii pt. "Zemsta" są Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek. Są swoimi odwiecznymi wrogami i całkowitymi przeciwieństwami. Każdy z nich jest właścicielem jednej połowy zamku. Oboje są kawalerami. Raptusiewicz opiekuje się młodą Klarą, a Rejent ma syna Wacława.
Średniego wieku, silny i postawny Rapusiewicz nosił biały żupan przepasany pasem. Nagłowie miał rozwichrzone włosy i siewe wąsy. Natomiast Rejent suchy, pochylony zawsze z skrzyżowanymi rękoma na piersi był człwiekiem na pokaz. Swoją pobożność rozpowiadał tylko po to, aby ludzie go podziwiali, choć tak naprawdę taki nie był.
Cześnik był porywczym, energicznym i wybuchowym człowiekiem. Lecz pomimo tych niezbyt dobrych cech posiadał także pozytywne, takie jak, np.: honorowy, odważny (ta cech zanikała tylko wtedy gdy na horyzoncie pojawiała się jakaś kobieta). Podsumowując, Ceśnik mimo wszystkich negatywnych cech był dobrym człowiekiem. Niestety nie możemy tego powiedzieć o Rejencie. Stwarzał on pozory człowieka dobreg, pobożnego, miłego, ale tak naprawdę to był podstępny, bezwzględny, fałszywy. Cześnik wyrażał swoją złość w gestach, czynach, natomiast Milczek był zawsze opanowany, więc tak naprawdę nie możemy odczytać z jego gestykulacji, wyrazu twarzy, co myśli i jak ma postąpić.
Raptusiewicz jest postacią komiczną, zabawną. Łatwo daje się polubić czytelnikowi, mimo swoich negatywnych cech. Rejet jest mniej lubianą postacią, Sądzę, że spowodowane jest to pozorami jakie tworzy wokół siebie.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta