profil

Współczesny stan szczęścia

poleca 85% 507 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W XXI wieku za współczesny stan szczęścia uważać mozna posiadanie stałego zatrudnienia, dzięki któremu można mieć zagwarantowany codzienny byt. Obecnie mamy duże bezrobocie. W kraju występują problemy z podjęciem pracy. Nawet ludzie posiadający wysokie wykształcenie nie mają zagwarantowanej pewnej posady, dzięki której otrzymaliby stały dochód pieniężny. W obecnych czasach bez pieniędzy życie staje się trudne i uciązliwe, tylko ludzie wytrwali i ambitni dochodzą do celu. Ludzie o słabym charakterze, nie radzący sobie z trudnościami życia niejednkorotnie załamują się psychicznie, popadają w depresje, a czasami próbują sobie odebrać życie. Aby osiągnąć stan szczęścia we współczesnym świecie trzeba być osobą silną psychicznie, przebojową o silnym charakterze.
W dzisiejszych czasach społeczeństwo podzieliło się na grupy społeczne. W zależności od tego podziału ludzi uszczęśliwiać mogą: dla osób zamożnych są to np rzeczy materialne tj. samochód, wideo, kamera lub podróże zagraniczne, rozrywka, gry w kasynie. Natomiast lidziom, którym brakuje na codzienny byt potrzeba niewiele np stały dach nad głową lub codzienny posiłek, zwłaszcza dla osób głodujących dzieci, których w obecnych czasach jest coraz więcej. Natomiast dla ludzi zmagających się z chorobami, na które brak antidotów napewno uszczęśliwić by mógł lek, który pomógłby w dolegliwościach lub je nawet wyleczył.
Współczesną krainą szczęścia powinien być świat bez wojen i przemocy, gdzie ludzie byliby jednakowo traktowani i równi wobec siebie. Wtedy ta kraina byłaby wspaniała. To niezwykłe miejsce powinno być wolne od zanieczyszczeń, pełne zieleni i czystych wód. Ludzie napewno wtedy by nie chorowali, ponieważ odżywialiby się zdrowymi, naturalnymi owocami i prowadziliby spokojny tryb życia. W centrum tej cudownej krainy rosłoby wielkie drzewo największe ze wszystkich, na którym piękne soczyste owoce symbolizować będą dobrobyt. Każdy z nas inaczej wyobraża sobie karinę szczęścia i szkoda, że to tylko marzenia.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta