profil

Współczesny stan szcześcia

poleca 85% 108 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W XXI w. za współczesny stan szczęścia uważać można posiadanie stałego zatrudnienia, dzięki, któremu można mieć zagwarantowany codzienny byt. Obecnie mamy duże bezrobocie. W kraju występują problemy z podjęciem, pracy. Nawet ludzie posiadający wysokie wykształcenie nie mają zagwarantowanej pewnej posady, dzięki której otrzymywaliby stały dochód pieniężny. W obecnych czasach bez pieniędzy życie staje się trudne i uciążliwe tylko ludzie wytrwali i ambitni dochodzą do celu. Ludzie o słabym charakterze, nie radzący sobie z trudnościami życia niejednokrotnie załamują się psychicznie, popadają w depresję, a czasami próbują sobie odebrać życie. Aby osiągnąć stan szczęścia we współczesnym świecie trzeba być osobą silną psychicznie, przebojową o silnym charakterze.
W dzisiejszych czasach społeczeństwo podzieliło się na grupy społeczne. W zależności od tego podziału ludzi uszczęśliwiać mogą: dla osób zamożnych są to np. rzeczy materialne, takie jak: samochód, wideo, kamera lub podróże zagraniczne, rozrywka: gry w kasynie. Natomiast ludziom, którym brakuje na codzienny byt potrzeba niewiele np. stały dach nad głową lub codzienny posiłek, zwłaszcza dla głodujących dzieci, których w obecnych czasach jest coraz więcej. Natomiast dla ludzi zmagających się z chorobami, na które brak antidotum na pewno uszczęśliwić by mogła wiadomość, że na ich chorobę wynaleziono lek, który pomaga lub całkiem je eliminuje ich chorobę.
Współczesną krainą szczęścia powinien być świat bez wojen i przemocy, gdzie ludzie byliby jednakowo traktowani i równi wobec siebie. Wtedy to byłaby wspaniała kraina. To niezwykłe miejsce powinno być wolne od zanieczyszczeń, pełne zieleni i czystych wód. Ludzie na pewno wtedy by nie chorowali, ponieważ odżywialiby się zdrowymi, naturalnymi owocami i prowadziliby spokojny tryb życia. W centrum tej cudownej krainy rosłoby wielkie drzewo największe ze wszystkich, na którym piękne, soczyste owoce symbolizować będą dobrobyt.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta