profil

Współczesny stan szczęścia

poleca 83% 729 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W XXI w. za współczesny stan szczęścia uważać można posiadanie stałego zatrudnienia, dzieki, któremu można mieć zagwarantowany codzienny byt.Obecnie mamy duże bezrobocie. W kraju występuja problemy z podjęciem, pracy. Nawet ludzie posiadający wsokie wykształcenie na mają zagwarantowanej pewnej posady, dzięki której otrzymywaliby stały dochód pieniężny. W obecnych czasach bez pieniędzy życie staje się tródne i uciążliwe tylko ludzie wytrwali i ambitni dochodzą do celu. Ludzie o słabym charakterze, nie radzący sobie z tródnościami życia niejednokrotnie załamują się psychicznie, popadają w depresję, a czasmi próbują sobie odebrać życie. Aby osiągnąć stan szczęścia we współczesnym świecie trzeba być osobą silną psychicznie, przebojową o silnym charakterze.
W dzisiejszych czasach społeczeństwo podzieliło się na grupy społeczne. W zalezności od tego podziału ludzii uszczęśliwiać mogą: dla osób zamoznych są to np rzeczy materialne, takie jak:samochód, wideo, kamera lub podróże zagraniczne, rozrywka: gry w kasynie. Natomiast ludziom, którym brakuje na codzinny byt potrzeba niewiele np staly dach nad glową lub codzienny posiłek, zwlaszcza dla glodujących dzieci, których w obecnych czasach jest coraz więcej. Natomiast dla ludzi zmagających się z chorobami, na które brak antidotum napewno uszczęśliwić by mogła wiadomość, że na ich chorobe wynaleziono lek, który pomaga lub całkiem je eliminuje ich chorobę.
Współczesną krainą szczęścia powinien być świat bez wojen i przemocy, gdzie ludzie byliby jednakowo traktowani i równi wobec siebie. Wtedy to byłaby wspaniała kraina. To niezwykłe miejsce powinno być wolne od zanieczyszczeń, pełne zieleni i czystych wód. Ludzie napewno wtedy by nie chorowali, ponieważ odżywialiby się zdrowymi, naturalnymi owocami i prowadzilispokojny tryb życia. W centrum tej cudownej krainy rosłoby wielkie drzewo największe ze wszystkich, na którym piękne, soczyste owoce symbolizować będą dobrobyt.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Teksty kultury