profil

Warto bujać w obłokach

poleca 85% 330 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Lucy Maud Montgomery

Każdy z nas ma w swoim życiu jakieś pragnienia. Wszyscy przenosimy się do świata marzeń. Niektórzy robią to świadomie, ale zapewne większość robi to w snach. Marzy o czymś miłym, przyjemnym, dlatego też warto bujać w obłokach.
Marzenia zabijają w naszym życiu szarość codziennego dnia i pozwalają na spojrzenie na nasze problemy z zupełnie innej strony. Rozjaśniają wszystko to, co nas przytłacza i sprawiają, że czujemy się o wiele lepiej mając nadzieję, że już niedługo będzie lepiej. Przykładem tego stwierdzenia może być bohaterka książki Lucy Mangomery ?Ania z Zielonego Wzgórza?. Ania była dziewczynką, która wychowywała się w domu dziecka. Adoptowali ją ludzie, którzy sprawili, że została ona bardzo wykształconą osobą i nigdy nie brakowało jej rodzinnego ciepła. Ale zanim trafiła na tak wspaniałych ludzi pracowała bardzo ciężko u osób, którzy przygarnęli ją do siebie tylko po to by mogła im sprzątnąć dom i usługiwać, kiedy tylko chcieli. W takich momentach marzyła o ludziach, którzy będą ją traktować zupełnie inaczej, wierzyła, że kiedyś nadejdzie taka chwila. Dzięki takim małym marzeniom jej życie było milsze i przede wszystkim stało się realne. Kolejnym argumentem jest ciągłe dawanie otuchy, radości, wiary w lepsze jutro, które mamy dzięki marzeniom. Pozwalają one dostrzec w samym sobie lepszego człowieka. Umacniają nas w dążeniu do celu. Dowodem jest książka pod tytułem ?Robinson Kruzo?, w której to główny bohater przez swoją nie rozwagę popłynął w rejs statkiem, który się rozbił. Mieszkając na wyspie przez wiele lat bardzo tęsknił za domem i chorymi rodzicami, których opuścił. Żył w ciągłej nadziei, że już niebawem nadjedzie taki dzień, w którym wszystko się zmieni. Bardzo często żałował tego, co zrobił, ale wierzył w to, że już niebawem ktoś do niego przyjdzie by mógł się uwolnić z ciągłej samotności. Jak wiadomo marzenia się spełniają, więc dzięki wierze, Robinson wrócić do rodziny. Ostatnim z argumentów, który przytoczę jest pogłębienie naszej wyobraźni poprzez marzenia. Marząc o różnych rzeczach wyobrażamy je sobie, przez co nasza wyobraźnia jest coraz bogatsza i pozwala na większe zrozumienie, na przyklap czytania książek. Dowodem na to są osoby, które dużo marzą, im jest o wiele łatwiej wyobrazić sobie, jaką kol wiek rzecz.
Bujając w obłokach przede wszystkim polepszymy sobie humor jak i również możemy przewidzieć bardzo dużo sytuacji wiec wydajemy się, że niemal każdy zgodzi się ze mną, że warto bujać w obłokach.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty