profil

Jak Cię widzą, tak Cię piszą - znaczenie przysłowia

poleca 82% 770 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Znaczenie tego przysłowia mówi nam o tym, że ludzie oceniają nas po wyglądzie zewnętrznym, co znaczy, iż estetyka, styl, schludność twojego ubrania oraz higiena osobista, fryzura, kolor skory jest naszą wizytówką i to ocenią inni w pierwszym kontakcie, ale mundurki uczniowie będą zakładać tylko w szkole, prywatnie, będą nosić coś innego a przecież w szkole nas widzieć będą nauczyciele i personel, bo w końcu do szkoły nie mogą wchodzić osoby zewnątrz, więc mundurki, nie są nam potrzebne to tego, aby inni mięli o nas lepsze zdanie.

A może mundurki, są przeznaczone do innych celów, na przykład takich jak: zlikwidowanie podziału na uczniów bogatszych i biedniejszych, albo by stroje nie były wyzywające, nieschludne. Jeżeli mundurki mogą w jakiś sposób zlikwidować rasizm pod względem majątku to jeszcze o tym sposobie nie słyszałem, ponieważ to czy ktoś jest biedny będzie można rozpoznać po tym jak ktoś się ubiera, czy ma telefon komórkowy przy sobie, po wyposażeniu plecaka, i co je w szkole, a więc można poznać uczni biedniejszych nie tylko po ubraniu. Jedyne, co mogą mundurki zlikwidować to stroje wyzywające. Lecz dalej wiadomo, że uczeń musi dbać o ten mundurek, ponieważ jeżeli, nie będzie o niego dbał, to mundurek, również będzie niechlujny.

Jeżeli w całej szkole będą wprowadzone mundurki, będzie to oznaką braku Indywidualizmu, co z kolei oznacza, że każdy kto chciałby, za pośrednictwem stroju powiedzieć światu, iż na przykład słucha metalu, czyli należy do grupy osób nieformalnej, czy też, harcerz, czyli grupa formalna chciałaby powiedzieć innym, strojem, że jest harcerzem, to mundurki, w szkole by to uniemożliwili to im. Jest taki wiersz

Ja osobiście nie mam nic przeciwko wprowadzeniu obowiązku noszenia mundurków, gdyż ja przez ubiór nic nie chcę pokazać i nigdy nie oceniam człowieka pochopnie. Jednak uważam, że mundurki, są niepotrzebne w szkołach, i zamiast nich, lepiej zastanowić się nad nowymi metodami pracy z młodzieżą, a nie uciekać do starych i sprawdzonych sposobów.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta