profil

Charakterystyka Anny Shirley.

poleca 84% 472 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Osobą , którą charakteryzuje jest Ania Shirley . Ania urodziła się w Nowej Szkocji . Dziewczynka została bardzo szybko sierotą , ponieważ gdy miała 3 miesiące jej rodzice zmarli na febrę. Później mieszkała u Pani Thomas oraz jeszcze później u Pani Hammond . Zanim trafiła na Zielone Wzgórze przebywała 4 miesiące w sierocińcu . Gdy zamieszkała u Maryli i Mateusza miała ok. 11 lat

Ania była rudowłosą dziewczynką o jasnej cerze i ładnym nosie jak mówili niektórzy , Maryla starała się ją ubierać jak najlepiej . Zazwyczaj chodziła ubrana w sukienki , który niebyły zbyt modne , ale Ani nie stwarzało to żadnego problemu . Jej twarz była bardzo chuda . Znajdowały się na niej zielono-szare oczy , które w blasku światła zmieniały swój kolor. Ania była dosyć chuda , ale z czasem bardzo to się zmieniło .

Ania miała dobry charakter . Czasami sprawiała Maryla problemy gdy obraziła Panią Małgorzatę Linde oraz kiedy dodała kropli walerianu do ciasta przygotowanego z okazji spotkania z Panią Allan i Pastorem. Miała bujną wyobraźnię i bardzo często marzyła , że jest bardzo piękna . Była również łatwowierna i naiwna wtedy gdy kupiła czarną farbę , która okazała się zielona . Uczyła się bardzo dobrze.

Gdy Gilbert Blythe nazwał ją marchewka bardzo to rozdrażniło i uraziło Anię . Postanowiła do końca życia odzywać się do Gilberta . Jednak po paru latach wybaczyła mu ten błąd i zostali przyjaciółmi , Ania była bardzo zaprzyjaźniona z Dianą , którą bardzo kochała i szanowała . Była lubianą dziewczynką . Znalazła bratnią duszę u Pani Allan . Kształciła się w Akademii Królewskiej jednak po śmierci Mateusza zrezygnowała . Postanowiła zaopiekować się Marylą , której z czasem pogarszał się wzrok.

Myślę , że Ania jest osobą godną do naśladowania . Chciałbym mieć taką przyjaciółkę jak on.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta