profil

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzgórza.

poleca 85% 152 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Ania Shirley jest bohaterkę książki ‘ Ania z Zielonego Wzgórza’ autorstwa Lucy Maud Montgomery.
Rodzicami Anny byli Walter i Berta Shirley’owie, którzy nauczali w liceum. Gdy dziewczynka miała 3 miesiące zmarli na febrę.
W chwili kiedy poznajemy Anię ma ona około jedenastu lat i przybyła na Zielone Wzgórze do domu nowych opiekunów Mateuszy i Maryli Cuthbertów .
Bohaterka powieści była szczupła. Miała delikatną twarz z jasną cerą i zielono-szare oczy o inteligentnym spojrzeniu. Nie lubiła piegów na swojej twarzy i rudego koloru włosów. Niektórzy podziwiali jej bardzo ładny i zgrabny nos.
W nowym domu szybko sprawiła że domownicy ją polubili za optymizm, szczerość i dobry humor. Ania zyskała również wiele koleżanek, lecz tylko jedną przyjaciółkę od serca – Dianę Barry. Dziewczynka nie lubiła tylko jednej osoby - Gilberta Blythe. Znienawidziła go , ponieważ naśmiewał się z jej rudych włosów.
Ania była pracowitą i energiczną dziewczynką. Chętnie pomagała Maryli w pracach domowych, chociaż czasami kończyło się to niezbyt szczęśliwie. Była impulsywna , często popadała w zadumę, nie umiała zapanować nad swoimi emocjami. Tytułowa bohaterka posiadała bardzo bujną wyobraźnię. Używała także górnolotnych słów, które zadziwiały jej rówieśników. Lubiła nadawać nazwy różnym miejscom i przedmiotom, które wzbudzały jej podziw. Potrafiła cieszyć się z każdą chwilą , była bardzo wrażliwa na piękno otaczającej jej przyrody.
Gdy dorosła, jej włosy zmieniły swój kolor na piękny kasztanowy kolor. Przestała używać górnolotnych wyrażeń, lecz nadal budowała piękne i bogate w słowa zdania. Pogodziła się z Gilbertem, i wybaczyła mu, że kiedyś lubił się z nią droczyć.
Chciałabym mieć taką przyjaciółkę, ponieważ jesteśmy do siebie podobne. Ja także czasami miewam niezbyt mądre pomysły.

Pisałam to, gdy byłam w podstawówce. Dostałam 5.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta