profil

Tolerancja

poleca 89% 102 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Tolerancja - to wyrozumiałość, to dążenie do współistnienia często różnych lub nawet sprzecznych interesów. To uznanie, pogodzenie się, że istnieją poglądy, upodobania,wierzenia, "style życia" różniące się do moich własnych
W dzisiejszych czasach można zaobserwować brak tolerancji, negatywne nastawienie i chęć zwalczania "inności".
Coraz częściej młodzi ludzie dokonują wyborów, dzielą różne sprawy, poglądy na te, z którymi można się zgodzić oraz na te, z którymi nie można się zgodzić.
Osoby uważające się za tolerancyjne powinny np. współczuć chorym na AIDS nie wymagać od nich życia w zamknięciu, nie powinni pogardzać Żydami, Cyganami bo to też są ludzie. W rzeczywistości tak nie jest, nie ma na co dzień tolerancji. W każdym człowieku kryje się jakieś uprzedzenie. Może ono wynikac z braku własnego zdania. Należy potępiać tego rodzaju postępowanie, które nie toleruje ludzi o innym kolorze skóry, innym wyznaniu, upośledzonych czy okaleczonych.
Dobrym przykładem braku tolerancji jest rasizm np. uważanie Murzynów za gorszy gatunek człowiek, upokarzanie ich i wyzywanie od "małp" np. Emanuel Olisadebe obrzucany bananami podczas meczu rozgrywanego w mieście przeciwnika.
Judaizm- najbardziej atakowana religia. Głównie dotyczy to dyskryminacji Żydów.
Stąd Żyd jest synonimem inności, fałszu, zepsótości, trędowatości,a także izolacjonizmu kulturowego.
Drażliwym tematem w dzisiejszych czasach jest homoseksualizm i prostytucja.
Stanowią one dwa największe marginesy życia seksualnego, staję się coraz widoczniejsze i bardzo liczne. Wszystko to się dzieje obok nas, ale przez ukrywanie się tych osób nie jesteśmy tego świadomi.
Według mnie brak tolerancji można mieć dla kazirodztwa czy prostytucji wśród nieletnich.Osoba po takiego rodzaju przejściach jest emocjonalną kaleką nastawioną jedynie na to aby przetrwać.
Tolerancja wygodnicka, wybiórcza, warunkowa nie jest tolerancją !
Tolerancja nie może być wygodna i całkiem bezpłatna. Jest często odstępstwem z własnych interesów na korzyść drugiego i tylko wtedy zasługuje w pełni na swoje miano.
Wobec różnorodności ludzkich potrzeb i pragnień nasz zachowanie musi być nacechowane tolerancją ponieważ możemy zawsze liczyć na to,iż będziemy w stanie ją w pełni zrozumieć.
Otwartość umysłu jest jedyną metoda, by w swoim zachowaniu nie kierować się uprzedzeniem albo niewiedzą i uniknąć błędu.
Każdy z nas jest inny i chcę żyć swoim życiem, chce dokonywać wolnych wyborów i robiąc to być przez innych szanowany albo też tolerowany. Oczekujemy od innych tolerancji, byśmy mogli realizować nasze zamierzenia, nawet wtedy, gdy nie rozumieją oni, dlaczego zamierzenia te są dla nas ważne.
Każdy chce aby takie reguły panowały w świecie w którym żyję,ale żeby tak był musi zgodnie z nimi traktować innych.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty