profil

Miłość raduje czy unieszczęśliwia? Co sądzisz na ten temat? Swoje rozumowania poprzyj przykładami lektur.

poleca 85% 104 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
William Szekspir

Miłość to aktywna siła w człowieku powodująca zjednoczenie się dwóch osób. Dzięki takiej sile jesteśmy zdolni przetrwać nawet najgorsze chwile. Miłość potrafi dostarczać. Wiele radości oraz mobilizacji do dalszego działania. Jednakże nie ma rzeczy idealnych. Miłość może dostarczyć także cierpienia. Przez nią jesteśmy czasami zmuszeni przejść przez trudne sytuacje. W literaturze często spotykamy się z dziełami, w których występuje motyw miłosny. Jednak często ta miłość kończy się tragicznie

W sidłach miłości człowiek często zapomina o zdrowym rozsądku i przestaje się kierować rozumem. Jego uczucia mają bardzo silny wpływ na jego decyzje.

W dramacie W. Szekspira „Romeo i Julia” ukazana jest para mocno zakochanych w sobie kochanków. Nie zwracają uwagi na to że ich rody są zwaśnione. Przeciwstawiają się panującym zasadom, lecz oboje Gina. Zakochani nie kierowali się rozumem lecz emocjami, co doprowadziło ich do klęski.

Kolejną tragiczną parą są Tristan i Izolda. Po wypiciu eliksiru zakochują się w sobie. Rozsądek nie gra kluczowej roli w ich postępowaniu. Bardziej kierują się uczuciami. Razem muszą uciekać aby przeżyć. Jednak także kończą tragiczna śmiercią.

Miłość potrafi radować i unieszczęśliwiać. Wszystko zależy od tego jak na nas oddziałuje i czy potrafimy ja okiełznać. Potrafi dać nam wiele radości lecz często bywa iż przez nią cierpimy. Dlatego warto przemyśleć każda miłosna decyzje, gdyż miłość zmienia w nas stosunek do całego świata

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta