profil

Obrona Antygony

drukuj
poleca 85% 708 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Wysoki Sądzie! Szanowna Ławo Przysięgłych!
Jestem obrońcą Antygony. Mam obowiązek obronic oskarżona.
Jak wiemy Antygona została oskarżona o pogrzebainei zwłok brata i nieposłuszeństwo wobec króla.Ale zastanówmy się czy ona naprawde powinna zostać ukarana?
Wysoki sądzie! Szanowna Ławo Przysięgłych! I Wy, drodzy suchacze.
Myślę, że każdy z Was by tak postąpił. Antygona staneła przed trudnym wyborem między dwoma racjami, z których obie są równie ważne i sprzeczne ze sobą. Myślę, że każdy z nas stawał lub stanie przed takim wyborem.Antygona jako kochająca siostra, wierna prawu boskiemu, czuła się zobowiązana do pochowania zwłok brata. Oskarżona, postanowiła sprzeciwić sie zakazom Kreona, a tym samym nie łamiąc praw boskich. Dobrowolnie skazuje się na śmierć i przyjmuje swoja kare z pokorą. Czy można za to karać?
Wysoki Sądzie!
Dla oskarżonej więcy rodzinne pełnia ważna rolę w jej życiu. Udowodniła nam, że do końca powinniśmy byc wierniu swoim przekonaniom.Więc zastanówmy się czy oskarżona powinna zostac ukarana?
Wysko Sądzie! Szanowna Ławo Przysięgłych!
Moim zdaniem Antygona dokonała słuszbego wyboru, gdyż nie zważając na konsekwencje swego czynu, wybrała pochówke brata, przez co postąpiła zgodnie ze swoim sumieniem i prawami boskimi.Musze przyznać, że moje przekonania pokrywają się z jej poglądami i czynami.
Wysoki Sądzie! SzanownaŁawo Przysięgłych!
Podsumuwując pragnę podkreślić iz sa rzeczy ważniejsze niż prawa ziemskie. Chciałbym, abyscie i Wy, szanowni słuchacze zastanowili się nad tym i spokojnie osądzili Antygone. Myslę, że wyrok będzie sprawiedliwy.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (3) Brak komentarzy
7.10.2011 (18:09)

sr ale za mało i jak widze po datach to troche sie spuzniłem hehehe xd

8.11.2007 (17:26)

troche krotka i za malo argumentow dam 4 ale jak dla mnie to tak =4 ub 3 ale dzieki za wysiłek :)

27.7.2006 (12:09)

Fajna praca troche krotka ale spoko:)

Gramatyka i formy wypowiedzi