profil

Czy obraz współczesnego świata i rozwój nauki potwierdzają wizję Huxley’a? Swoim obserwacjom i przemyśleniom nadaj formę rozprawki.

poleca 85% 120 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Ziemia

Czy obraz współczesnego świata i rozwój nauki potwierdzają wizję Huxley’a? Uważam, że tak i postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.
Pierwszym z nich jest fakt, iż na przełomie XX i XXI wieku nastąpił ogromny rozwój techniki na Ziemi, który nie ominął dziedziny medycyny. Jednym z najbardziej interesujących współczesny świat odkryć jest możliwość sztucznego zapładniania. „Dzieci z próbówki”, bo tak je nazywamy, powstają w podobny sposób jak opisano w utworze. Jedyne czym się różnią to tym, że gdy naukowcy je „tworzą” to nie starają się, aby byłe one ściśle przystosowane do wykonywania jakiegoś zawodu, albo wręcz ułomne. Ci ludzie powstają gdyż niektóre kobiety nie mogą zajść w ciążę a bardzo chcą mieć swoje dziecko.
Kolejnym argumentem jest to, iż we współczesnym świecie naukowcy rozwijają swoje umiejętności w klonowaniu ludzi oraz zwierząt. W utworze człowieka tworzy się masowo, czyli wielu naraz, dlatego właśnie każdy jest identyczny jak przy jego powielaniu. W obecnych czasach część ludzkości sprzeciwia się takiemu postępowaniu, ale moim zdaniem z pewnością w niedalekiej przyszłości będziemy musieli się z tym pogodzić gdyż na Ziemi jest ujemny przyrost naturalny, czyli że mniej się nas rodzi a więcej umiera. Niestety, ale to stanie się przyczyną liniowości i jednolitości naszej planety.
Trzeci argument to fakt, iż nie można człowieka traktować jak przedmiot. Niestety na Ziemi jak i w utworze Huxleya tak właśnie jest. Ludzie myślą, że jeżeli ktoś jest gorszy od kogoś w czymś to od razu można go „tępić” i traktować jak niewolnika. Człowiek nie jest rzeczą. Każdy z nas ma swoje uczucia oraz myśli a przedmiot jest to coś, co nie posiada właśnie tych cech. Przy procesie opisanym przez autora właśnie tak traktuje się powstające istoty, gdyż trudno je nazwać ludźmi.
Czwartym a zarazem ostatnim argumentem potwierdzającym tezę jest fakt, iż świat zmierza do coraz większego zmechanizowania. W utworze połowę czynności wykonują maszyny, przez co ludzie nie mają pracy, co powoduje ubóstwo.
Mam nadzieję, że w powyższych argumentach potwierdziłem, że obraz współczesnego świata i rozwój nauki potwierdzają wizję Huxley’a. Niestety to, iż ludzkość rozwija się właśnie w tym kierunku nie powoduję tego, że życie staje się lepsze. Właśnie to klonowanie ludzi oraz tworzenie ich jest przyczyną jednolitości świata, gdyż będziemy tacy sami. Wiem, że trudno uwierzyć, aby takie coś działo się w dzisiejszych czasach oraz, że istnieją ludzie o tak wypaczonych umysłach, którzy godzą się, a nawet pomagają w takich procesach, ale niestety ludzkość zmierza w tym kierunku.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Gramatyka i formy wypowiedzi