profil

Felieton na temat Leppera i Pottera

poleca 85% 188 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Życie publiczne w naszym kraju zdominowały dwie postaci. Jedną jest rzeczywisty były wicemarszałek sejmu - Andrzej Lepper, a drugą nierzeczywisty Harry Potter. Jeden i drugi ma swoich gorących zwolenników i jeszcze gorętszych przeciwników, co w konsekwencji prowadzi do dyskusji.
Kontrowersje jakie wywołują Lepper i Harry, skłaniają rzesze ludzi do zadania sobie oryginalnego pytania. Skoro obaj są źródłem podobnych emocji, to czy sami są do siebie podobni? Oczywiście nie chodzi tu o podobieństwo fizyczne, tylko czy Andrzej Lepper i Harry Potter mają taką samą osobowość? Oczywiście z pozoru obaj nie są podobni. Lepper jest większy, a Harry mniejszy. Andzreja wielbią rodzice, Harrego ich dzieci. Andrzej lepszego wykształcenia nie posiada, o Harry skończył ekskluzywną szkołę dla czarnoksiężników. Andrzej jada potrawy z polskich świń, a Harry żywi się tajemniczym eliksirem. Andzrej był członkiem PZPR, a Harry nie, itp. itd. Niemniej jednak, mimo tych wszystkich różnic istnieje między nimi pewne podobieństwo. Oboje posiadają umiejętność robienia rzeczy niemożliwych.
Potter posiadł zdolność znikania, dzięki której może pojawiać się w najmniej oczekiwanych przez otoczenie miejscach. Lepper, co prawda bez wykorzystania tej zdolności, również pojawia się tam gdzie najmniej się go spodziewają, np. w Sejmie. Przed wyborami wszyscy uważali, że to niemożliwe, o on czary-mary i jest.
Obdarzony nadludzką siłą Harry potrafi zmieniać ludzi w cokolwiek przyjdzie mu do głowy. Lepper udowodnił, że też potrafi. Chciał kogoś zmienić w posła, to zmienił mimo przeciwności. Harry przemienił swego czasu znienawidzoną ciotkę w balon. Ilość ludzi, z których balona zrobił Lepper idzie w tysiące.
Mały czarodziej przyciąga siłą woli rozmaite przedmioty. Lepper też przyciąga, ale uwagę opinii publicznej. Obaj też nie przestrzegają obowiązujących przepisów i praw. potter przepisów regulujących ruch powietrzny, a Andzrzej wszystkich praw i przepisów jakie tylko można sobie wymarzyć. Dziwne jest to, że wybryki te uchodzą im zupełnie na sucho. Na koniec warto jeszcze wspomnieć o innym podobieństwie.Otóż znikną oni z życia publicznego dokładnie w tym samym momencie. W momencie, gdy przestaną być potrzebni ludziom, którzy ich stworzyli. Harry zniknie, gdy autorka jego przygód dojdzie do wniosku, że nie da się już na nim nic zarobić. Andrzej Lepper natomiast wtedy, kiedy jego wypełniona samozadowoleniem osoba uznana zostanie przez życie polityczne za nieprzydatną w kolejnej politycznej rozgrywce.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie
Opracowania powiązane z tekstem

Czas czytania: 2 minuty