profil

Każda epoka ma swe własne cele i zapomina o wczorajszych snach

poleca 83% 1220 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Zmieniają się czasy, a wraz z nimi cele, do których dążymy. To, co dla naszych przodków było nieosiągalne, dzis jest łatwe do zdobycia. Pewien poeta napsiał kiedyś, że "Każda epoka ma swe własne cele i zapomina o wczorajszych snach." Czy tak jest naprawdę?

Moje rozważania zacznę od tego, iż w epoce zwanej renesansem ludzie ponad wszystko cenili naukę i ich własne szczęście. Dążyli do tego, aby stac się wykształconym człowiekiem. W tej epoce żyło wielu sławnych artystów, którZy byli wzorem dla społeczeństwa. Nic innego sie nie liczyło oprócz potęgi rozumu. Zzakładano wiele szkół i uniwersytetów. Poza tym dużą wagę przywiązywano do wsyztskiego, co było związane z człowiekiem.

Natomiast muszę wspomnieć, że nasi pradziadowie i dziadowie nie stawiali na pierwszym miejscu nauki, tak jak to robili ludzie renesansu. Dla nich najwazniejsza była wolność, ponieważ zyli w czasach wojen i konfliktów. Starali się przeciwstawiać zaborcom i wierzyli, że kiedyś znów staną się wolnym krajem. Ich celem było odzyskanie niepodległości. Nie liczyły się dla nich tematy naukowe, ale walka o godne zycie. Gdy zakończyła się wojna, a Polska znów znalazła się na mapie, mozna było powiedzieć, że spełniły się marzenia wszystkich ludiz.

Chciałabym zwrócić uwage na to, jak my zyjemy i co jest naszym zyciowym celem. Na pewno nie jest to anuka, ani walka o wolnośc, ale pieniądze. Juz od małego powtarza się dzieciom, że muszą byc w przyszłości mądrzy i pracowici, bo inaczej skończą na ulicy. Każdy zyje w swoim świecie, ciągle goniąc za pieniędzmi. Poza tym nie pamiętamy juz o tym, jk poświęcali się dla nas przodkowie, abysmy mogli godnie żyć. Ich wynalazki i odkrycia są dla nas przezytkami. komputery, nowoczesne samochody i inne nowości przebijają stare urządzenia, które kiedyś uważano za szczyt nowoczesności.

Podsumowując moje rozważania stwierdzam, że słowa: "Każda epoka ma swe własne cele i nie pamięta o wczorajszych snach" są jak najbardziej prawdziwe. Cały czas zmieniają się idee i pragnienia ludzi. szkoda tylko, że kolejne pokolenia i oglądają sie za siebie i nie wykorzystują doświadczeń swoich przodków.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Więcej informacji