profil

Rozprawka na temat słuszności słów poety "Każda epoka ma swe własne cele I zapomina o wczorajszych snach (...)"

poleca 85% 189 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Myślę, że słowa Adama Asnyka:
"Każda epoka ma swe własne cele
I zapomina o wczorajszych snach (...)"
zawierają w sobie tylko część prawdy.
Po pierwsze uważam, że w istocie, w każdej epoce ludzie stawiają sobie określone cele, które zamierzają osiągnąć.
Jednak z drugiej strony większość odkrywców, naukowców i ludzi związanych ściśle z nauką nie zapomnieli o wydarzeniach z poprzednich lat. W dalszym ciągu opierają się o tezy, obliczenia i sposoby wykonywania niektórych doświadczeń, jakie stosowane były w przeszłości. Np na podstawie wykopalisk archeologicznych, które wydobyto ileś lat wcześniej, można bazować teraz. Są to istotne dowody na istnienie faraonów, czy innych, znanych tylko z podręczników historycznych, osobowości.
Trzecim argumentem jest to, że w gruncie rzeczy każdy z nas jest bardziej lub trochę mniej związany z historią. Chociażby obchodząc święta narodowe. Możemy mówić, że historia czy polityka nas nie interesuje. Ale w rzeczywistości musielibyśmy nie zajmować się niczym, aby stwierdzić, że nie jesteśmy związani z poprzednimi pokoleniami. Lecz jest to niemożliwe.
Moim zdaniem ludzie nie powinni puszczać w niepamięć tego, co miało miejsce w przeszłości, aby nie zaprzepaścić naszej wiedzy na różne tematy i nie popełnić błędów, które popełnili nasi poprzednicy.
Myślę, że słowa Adama Awsnyka nie są w pełni słuszne. Mimo to zawierają częściową prawdę.
Wbrew losowi życie toczy się dalej i nie powinniśmy zapominać o tym, że przyszłość i przeszłość są ze sobą ściśle połączone.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Formy wypowiedzi