profil

Reportaż z przebiegu "Bitwy pięciu armii" w Hobbicie

poleca 80% 761 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Wydarzenie, które opiszę w poniższym reportażu wydarzyło się naprawdę w odległej krainie mieszczącej się w środku kuli ziemskiej.

Do naszej redakcji doszły słuchy, że w krainie miała się odbyć „Bitwa pięciu armii”. Pomyślałem, że dobra okazja aby zabłysnąć i zgłosiłem się na ochotnika. Gdy byłem już na miejscu zobaczyłem pięć a nawet sześć armii, które w pobliskiej dolinie zbliżały się do siebie!!!. Szybko się schowałem w pobliskim lasku i zacząłem robić zdjęcia i zapisywać to wydarzenie w moim osobistym notesiku. Bitwa skończyła się o zachodzie słońca. Poszedłem na pole walki poszukać kogoś kto mógłby przeżyć tak straszliwą bitwę. Ku swojemu zdziwieniu spotkałem małego chłopca, który może miał 90 centymetrów wzrostu. Spytałem czy mógłbym przeprowadzić z nim wywiad. Młodzieniec się zgodził. Po chwili zadawałem pytania:

Czy mógłbyś mi powiedzieć kto stoczył tę bitwę?
Bitwę stoczyło pięć armii. Były to: Elfy pod władzą króla, Ludzie pod władzą Barda, Krasnoludy pod władzą Daina i Thorina oraz wilki, gobeliny i orły.

Co sądzisz o rozegranej bitwi? Kto wygrał?
Bitwa była zacięta i bardzo męcząca. Najgorszym momentem było samo południe. Nie wiem kto wygrał walkę, ponieważ dopiero przyszedłem tutaj aby poszukać kogoś żywego kto mógłby mi powiedzieć, która armia zwyciężyła.

Kto twoim zdaniem powinien wygrać walkę?
Nie mam własnego zdania na ten temat. Jedni mówią, że powinny wygrać Elfy, a inni natomiast typowali Krasnoludów. Jakbym miał wybierać to postawiłbym na ludzi.

Dlaczego?
Dlaczego? hmm… może dlatego,że choć jestem Hobbitem to wygładam jak człowiek.

Elfy też wyglądają jak człowiek. Czemu właśnie człowiek, a nie Elf?
Elfy choć wyglądają jak człowiek nie mają tylu takich samych cech co Hobbit.

To znaczy?
Heh dobre pytanie. Nie umien na nie odpowiedzieć

Na zakończenie chciałbym zadać Tobie jeszcze jedno pytanie… Jak sądzisz czy ta bitwa przejdzie do historii?
Na pewno. Przecież o tej bitwie mówiło się już od kilku ładnych tygodni jak nie miesięcy. Tak jak do historii przeszła „Bitwa pod Grunwaldem” tak samo i to wydarzenie znajdzie swój kącik w historii.

-Dziękuje za udzielenie wywiaduPrzeprowadzenie wywiadu: Radosław Skonecki

Gość: Bilbo Bagins

Załączniki:
Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty