profil

Czy drużynę w Hobbicie można nazwać rycerzami?

poleca 84% 237 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Idealny rycerz powinien być szlachetny, mężny, zacny, uczciwy, stały, prawy, silny. Posiadać wybrankę serca, zbroję i rumaka, służyć wiernie swojemu władcy. Rycerz jest zobowiązany szukać przygód, chronić biednych i słabych, udzielać pomocy każdemu. Powinien walczyć tylko dla obrony kraju, bronić honoru i poświęcać się dla swojego państwa. Walczyć do ostatniej kropli krwi. Prowadzić pojedynki i krucjaty. Dobrze władać mieczem. Być zawsze gotowym do wojen, rycerski w stosunku do dam, słuchać głosu serca,. Najważniejszymi wartościami którymi powinien się kierować w życiu są " Bóg, honor i ojczyzna". Cechy idealnego rycerza to: odwaga, waleczność, dzielność, mądrość, wytrwałość, konsekwentność, prawdomówność, szczerość, sprawiedliwość, szlachetność, wytrwałość, zaciętość w walce.
Każdy rycerz musiał przestrzegać kodeks rycerski który brzmi następująco:
1 Nie zdejmuje zbroi. /z wyjątkiem udania się na spoczynek/
2 Szuka przygód.
3 Broni biednych i słabych
4 Udziela pomocy każdemu
5 Nie zaczepia innych rycerzy
6 Walczy dla obrony i pomyślności kraju
7 Działa dla honoru nie dla zysku
8 Nie łamie danego słowa
9 Poświęca dla honoru swojego kraju.
10 Rycerz jest zobowiązany raczej wybierać śmierć chlubną niż haniebną ucieczkę.

Bohaterowie powieści J. R.R. Tolkiena pt.: Hobbit wyruszyli na wyprawę, której celem było odzyskanie skarbów skradzionych przed laty przez straszliwego smoka Smauga. Podczas wędrówki spotykali wiele ohydnych stworzeń. W walce z potworami wykazywali się męstwem i walecznością. Odważnie dążyli do wytyczonego celu. Bronili swojego honoru i wiedzieli, że nie można się wycofać. Potrafili działać podstępem. Czasami ukazywała się w nich chciwość. Nie mieli dam serca, ani rumaków. Gandalf okazał się pomocny zmieniając trole w kamienie, ciskając w wargów płonącymi szyszkami i ratując hobbita wraz z krasnoludami. Jednak po pewnym czasie zawrócił. Bilbo był sprytnym hobbitem. Posiadał miecz, który nazywał się Żądło. Miał pseudonim „włamywacz”. Znalazł pierścień, zadawał zagadki Gollumowi, nie chciał wielkich bogactw. Pokazał męstwo i siłę jaką chciałby mieć każdy rycerz.

Myślę, że drużynę można było by nazwać rycerzami. Podsumowując, nie mieli tylko dam serca oraz rumaków, ale za to zawzięcie walczyli i posiadali dość odwagi by odbyć tą fascynującą podróż.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 2 minuty