profil

Królowie domowego ekranu-telegatunki

poleca 85% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Kultura popularna (popkultura), dawniej kultura masowa - sfera zjawisk kulturowych przekazywanych masowej publiczności za pośrednictwem środków powszechnego komunikowania. Adresowane do masowego odbiorcy, mają łatwą, przystępną postać, by do odbiorcy trafić. Do sfery popkultury należą różne formy i dziedziny twórczości literatura, film, muzyka itp.
Kicz - określenie sztuki uproszczonej, czułostkowej, egzaltowanej, cukierkowej, ogólnie schematycznej.
Telegatunki:
1. Wideoklip (teledysk) - powstał w latach 80 XX w, jest to owoc skrzyżowania muzyki i filmu, wyraża rytm muzyki dla której postał,sugeruje widzowi, że przekazuje jakąś myśl. choć w istocie tak nie jest, w nim wszystko może się zdarzyć.
2.Telenowela ( opera mydlana) - przedstawiają kłopoty małżeńskie, wzloty i upadki miłosne itp, stara się zachować zasady realizmu, stanowią dużo sztuki telewizyjnej, nigdy się nie kończą.
3.Sitcom - nazwa pochodzi od określenia "situation comedy", miejsce sitcomu jest najczęściej jedno lub kilka, jego tworzywo i najważniejszą zasadę tworzy dowcipny dialog,ważnym elementem są komiczne postacie, podstawowym składnikiem jest tzw "śmiech zza kadru"
4.Reality show - seria kilku programów w których zwykli ludzie odgrywają przed kamerami tzw. realne życie (życie kreowane), wszystko jest w nim do pokazania i na sprzedaż, a w dzisiejszych czasach ich popularność maleje.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta