profil

Jakie wartości kształtują współczesną młodzież

poleca 85% 410 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Większość ludzi ceni jakieś wartości. Myślę, że i współczesna młodzież wyznaje pewne idee.
Wartości to standarty naszych myśli, postaw, zachowań. Określają, kim jesteśmy, jak żyjemy i jak traktujemy innych ludzi. Kształtują człowieka od wewntąrz. Są to normy oraz zasady postępowania, które umożliwiają rozwój i chronią przed krzywdzeniem siebie i innych.
Wartości, jakie wyznaje dzisiejsza młodzież, można znaleźć w muzyce hip-hopowej, tak bardzo popularnej wśród nastolatków. Mówi ona o zachowywaniu godności, której nie można kupić ani sprzedać. Podkreśla wartość pieniądza - nie jest on najważniejszy. Wskazuje również, iż szacunek wobec siebie i innych, przyjaźń oraz miłość to rzeczy, o które należy zabiegać. Wspomina też o pokoju, ułatwiającemu lepsze życie na ziemi.
Inną, niezbyt wzniosłą wartością są marihuana, narkotyki i alkohol. Wiele nastolatków o nie usilnie zabiega. Jeśli sięgają po takie używki, to coś o sobie mówiąc. Ale nie to, że są fajni i na topie, lecz po prostu im się nudzi. Pokazują, że czują się niedowartościowani i w ich życiu brakuje tak ważnych rzeczy jak przyjaźń czy miłość w rodzinie.
Na koniec, pragnę wspomnieć o jeszcze jednej wartości, którą z niezwykłym zapałem wyznaje dzisiejsza młodzież. Jest nią elektronika. Nawet na szkolnym korytarzu można ujrzeć, że co drugi uczeń posiada np;telefon komórkowy, Mp3 idt. Istnieje coś takiego jak wyscig cyberszczurów. Polega on na tym, że uczniowie ścigają się kto ma lepszy sprzęt
Jak widać, współczesna młodzież ceni wiele wartości. Niestety, niektóre z nich są złe. Na szczęście, pośród całego chłamu można znaleźć naprawdę wzniosłe idee, takie jak przyjaźń i pokój.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta