profil

Uzasadnij, że Antygona postąpiła słusznie. w tym celu zredaguj przemówienie.

poleca 86% 103 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Drodzy Koledzy!
Zebraliśmy się tutaj, aby udowodnić słuszność czynu Antygony.
Jak zapewne wszyscy wiecie złamała ona zakaz Kreona i pogrzebała zwłoki swojego brata Polinejkesa, który została uznany przez władcę za zdrajcę ojczyzny.
Dlaczego tak zrobiła? Powiem wam.
Kierowała się zapewne siostrzaną miłościa, dlatego też nie zważała ona na karę, jaka będie ją czekać. Każdy z nas ma rodzinę i zapewne każdy zrobiłby to samo, gdyby znalazł się w takiej sytuacji.
Czyj nakaz wypełniała? Wypełniała nakaz najwyższego autorytetu. To właśnie bogowie stanowią dla niej najwyższy autorytet. Swoim czynem udowodniła ona, że bez względu na wszystko jest ona gotowa wypełniać ich prawa. W tym przypadku prawo boskie mówiło, że zmarłemu należy się godny pochówek.
Drodzy rodacy! Musicie uniewinnić Antygonę bo jest ona naszą bohaterką. Była gotowa złamać zakaz władcy, alby wypełnić prawa boskie i godnie pochować brata. wykazała się zatem nie lada odwagą. Odwagą na jaką stać niewielu.
Dlatego też apeluję do was. Spróbujmy zrozumieć postępowanie Antygony! Zastanówmy się, co my byśmy zrobili, będąc w takiej sytuacji! Czy prawa ludzkie byłyby wówczas ważniejsze od boskich? Podejrzewam, że mimo wszystko każby zrobiłby tak samo. A więc podsumowując: Antygona postąpiła słusznie. Należy ją uniewinnić.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Formy wypowiedzi