profil

Czy starożytne ideały mogą być cenne dla człowieka współczesnego?

drukuj
poleca 85% 158 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

„Czy starożytne ideały mogą być cenne dla człowieka współczesnego” oto hipoteza, na którą postaram się odpowiedzieć w tej krótkiej rozprawce, wykorzystując moją wiedzę na temat starożytności oraz korzystając z różnych tekstów kultury.

Jestem skłonna potwierdzic tą tezę
na samympoczątku mojej pacy.W starozytności znajdujemy wiele ideałów którch mogą naśladować ludzie wspołczesni.Weźmy na przykład mit o prometeuszu.Prometeusz był człowiekiem który oddał życie za polepszenie warunkow życia innych ludzi nie chcąc nic w zamian ta ceche nazywamy bezinteresownośćia.Zdobył ogien jak i podarował ludzią narzedzia przypłacając to wiecznym cierpieniem.W naszych czasach na próżno szukać podobnych ludzi.

Nastepnym przykładem może być Penelopa.Jest ona odwzorowaniem idealnej żony.Obecnie wiele młżeństw sie rozpada z powodu zdrady jednego z partnerów.Jednak penelopa jest przykładem wierności i uosobieniem dobra.Choć jej mąż wyjechał w daleka podróż i zalecało sie do niej wielu przystojnych meszczyzn jednak ona i tak dochowała mu wiernosci.jestem przekonana ze nie jedna zona mogła by sie wiele nauczyc od starożytnej penelopy.

W naszych czas znajdujemy bardzo maly pcent ludzi ktorzy działaja zgodnie z isteniejacym prawem oraz ideałem patryjotyzmu.Weźmy na przykład starozytnych 300 Spartan wraz z Leonidasem.Spartanie działali według ustalonych zasad ipokazuja nam jak ma wygladac prawdziwy patryjota.Pokazuja nam ze nie trzeba sie lekac smierci ani niczego innego jezeli walczymy w wyższej sprawie.Leonidas i jego 300 Spartan poswiecili swe zycie aby bronic ojczyzny przes Najazdem Persji chpociaz wiedzieli ze sa na przegranej pozycji nie zlekali sie i stawili czoła niebespieczeństwu. Dlatego można nazwać ich idealnym przykładem patryjoty.

Na podstawie wyżej przytoczonych argumentów wioskuję,że starozytne ideały choć powstały wieki temu nigdy nie traca na ważnosći i będą zawsze cenne dla współczesnych ludzi.


Polecasz? Tak Nie
W słownikach:
(0) Brak komentarzy
Formy wypowiedzi