profil

Wyższość techniki nad sztuką.

poleca 85% 152 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Tematem przewodnim mojej pracy jest rozważenie wyższości sztuki bądź techniki. Są to dziedziny niezbędne w życiu codziennym każdego człowieka. Jednak myślę, że ważniejsza jest technika, która pomaga ludzią w obecnych czasach. Gdyby nie istniała społeczeństwo nie miałoby dostępu do wielu informacji z kraju i ze świata. W rozprawce postaram się udowodnić prawdziwość mojej tezy.
Na początku jednak należy sobie zadać pewne bardzo ważne pytanie co to wgl jest technika? Otóż jest to ludzka działalność, która wiąże się z ułatwianiem naszego życia. Na jakie podgrupy dzielimy tę dziedzinę? Najważniejsze z nich to: elektryczność, motoryzacja (samochody), Internet, telewizja, a także podstawowe narzędzie komunikacji z otoczeniem, czyli telefon komórkowy. Bez tych nowinek większa część społeczeństwa nie wyobraża sobie przetrwania w obecnych czasach. Ma również swoje wady przykładem jest zwykła lodówka, która z pozoru posiada same zalety,gdyż możemy przechowywać tam żywność bez obawy, że za dwa dni bedzie popsuta, jednak jej ogromnym minusem jest to,że zwiększa dziurę ozonową, poprzez produkcję freonu. Nawet gdy chorujemy na przeziębienie połykamy różne witaminy, które są produktem technologów, którym pomagają odpowiednie sprzęty. Pomimo,że zagraża środowisku, a nie rzadko człowiekowi, bez jej osiągnięć życie byłoby trudne, a nawet niemożliwe. Pamiętajmy jednak, że powinniśmy z niej korzystać w granicach zdrowego rozsądku, gdyż bardzo łatwo uzależnić się od pisania zwykłych SMSów czy grania w gry na komputerze, które tworzą pozory czegoś najzwyklejszego w świecie.
Popieram swe wcześniejsze zdanie, mówiące, iż technika jest ważniejsza od sztuki. Myślę, że podałam odpowiednie argumenty na obronę mojego zdania.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata