profil

Sztuka czy technika?

poleca 85% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Sztuka czy technika?
Sztuka i technika są to dziedziny bardzo ważne w życiu społeczeństwa, ponieważ dzięki nim życie ludzi jest łatwiejsze i ciekawsze. Ułatwiają życie współczesnego człowieka.
Mimo że technika i sztuka często idą w parze to uważam, że technika góruje nad sztuką. Dowodem tego jest bardzo szybki rozwój techniki, z której korzystają ludzie, na co dzień. Na przykład: obecnie nikt nie wyobraża sobie życia bez telefonu komórkowego, komputerów. Dzięki technice na świecie funkcjonują ważne działy gospodarki narodowej, systemy bankowe, lecznicze i wiele innych. Trudno by było żyć bez wynalazków jak elektryczność, motoryzacja, Internet. W naszych domach jest wiele urządzeń związanych z techniką: telewizory, radia, lodówki, pralki, bez których jest niemożliwe codzienne życie zabieganego człowieka. Należy jednak pamiętać przy rozwoju techniki by nie zagrozić naszej Ziemi. Sztuka również jest ważna w życiu człowieka. To dzięki sztuce możemy podziwiać przepiękne obrazy słynnych malarzy, rzeźby, dzieła architektury oraz słuchać dobrej muzyki i oglądać filmy.
Uważam jednak, że technika ma wyższość nad sztuką, ponieważ odgrywa ważniejszą rolę w codziennym życiu człowieka. Pomaga ludziom w korzystaniu ze sztuki i przyczynia się do poprawy warunków życia ludzi.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta