profil

Moda łączy czy dzieli pokolenia

drukuj
poleca 85% 164 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Modą nazywamy powszechnie przyjęty zwyczaj, dotyczący zwłaszcza sposobu ubierania się i ciągle ulęgający zmianom. Uważam, ze taki styl może łączyć pokolenia.
Potwierdzając tą tezę należy zacząć od tego, iż w modzie powtarzają się różne style z przed wielu lat. Możemy więc dowiedzieć się czegoś o kulturze i stylu życia ludzi sprzed nawet kilkunastu lat, czyli np. o naszych rodzicach. Dzięki temu, gdy dorastamy mamy z nimi dobre kontakty, ponieważ pamiętają, że kiedyś byli tacy jak my i myśleli tak jak my. Podobnie jest z innymi subkulturami, dzięki temu, możemy poznać i porównać sposób myślenia o różnych sprawach kiedyś i dziś oraz samemu zdecydować, co jest lepsze.
Pomimo tego, że moda zmieniając się , wprowadza coraz więcej wygodnych udoskonaleń, stają się modne style w sztuce sprzed wieków. Wiele zamożnych osób wydaje bardzo duże sumy pieniędzy na różne dzieła oraz antyki. Również w nowych budowlach wykorzystuje się elementy dekoracji, które były modne przed wiekami i znów powracają. Sądzę, iż dzięki temu możemy utożsamić się z dawnymi pokoleniami, poprzez bliższe poznanie ich obyczajów, zainteresowań i poglądów.
Ważnym argumentem potwierdzającym moją tezę jest również muzyka. Wiele osób lubi stare przeboje, których kiedyś słuchali nasi rodzice, a nawet dziadkowie. Bardzo popularne jest teraz, odtwarzanie starych kawałków z małymi przeróbkami. Jest to wygodne i opłacalne, a efekty tej pracy są zdumiewające. Dzięki temu, muzyka wpada w ucho i młodszym i starszym pokoleniom, bo każdy znajdzie coś dla siebie.
Myślę, że moda może łączyć pokolenia. Oczywiście, nieraz u ludzi starszych nowy „wybryk” mody może wzbudzić oburzenie, lecz zdarza się to coraz rzadziej. Cieszę się, że z biegiem czasu, świat staje się bardziej kolorowy i urozmaicony, zamiast szary, ponury i nudny.


Polecasz? Tak Nie
(0) Brak komentarzy
Formy wypowiedzi