profil

Czy moda łączy, czy dzieli pokolenia?

poleca 88% 102 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Czym jest moda? Jest to powszechnie przyjęty zwyczaj, dotyczący zwłaszcza sposobu ubierania się i ciągle ulęgający zmianom. Uważam, ze taki styl i zwyczaj może łączyć pokolenia.

Potwierdzając tą tezę należy zacząć od tego, iż w modzie powtarzają się różne style z przed wielu lat. Myślę, ze najlepszym tego przykładem są Hipisi i ich obyczaje. W dzisiejszych czasach znów powrócił sposób takiego ubierania się i dlatego uważam, ze dzięki temu możemy dowiedzieć się czegoś o naszych np. rodzicach, gdyż najczęściej bywa tak, iż gdy oni byli kiedyś hipisami to zaszczepili w nas pewne idee. Właśnie dzięki temu, gdy dorastamy mamy z nimi dobre kontakty, ponieważ pamiętają oni, ze kiedyś byli tacy jak my i myśleli tak jak my. Podobnie jest z innymi subkulturami, dzięki temu, możemy poznać i porównać sposób myślenia o różnych sprawach kiedyś i dziś oraz samemu zdecydować, co jest lepsze.·

Kolejnym argumentem może być fakt, iż w naszych czasach stają się modne style w sztuce sprzed wieków. Wiele zamożnych osób wydaje bardzo duże sumy pieniędzy na różne dzieła oraz antyki. Również w nowych budowlach wykorzystuje się elementy, które były modne przed wiekami i znów powracają. Sądzę, iż dzięki temu możemy poznać bliżej historie, ponieważ interesuje nas, z jakiej epoki dany antyk, dzieło czy styl pochodzi. Myślę, że w ten sposób w jakimś stopniu łączymy się z dawnymi pokoleniami, poprzez bliższe poznanie ich obyczajów, zainteresowań i poglądów.
Ostatnim argumentem potwierdzającym, iż moda łączy pokolenia jest muzyka. Wiele osób lubi stare przeboje, których kiedyś słuchali nasi rodzice, a nawet dziadkowie. Bardzo popularne i modne jest odtwarzanie starych kawałków,z małymi tylko przeróbkami, w nowej wersji. Często jest tak, ze bawimy się w dyskotekach przy muzyce, przy, której bawiły się kiedyś inne pokolenia i dlatego już coraz mnie dziwimy się, gdy nasi rodzice znają słowa jakiegoś nowego hitu, ponieważ oni znali to już bazo dawno.

Myślę, ze te argumenty potwierdzają fakt, iż moda łączy pokolenia. Oczywiste jest to, że nie zawsze jest tak, że nasi rodzice mieli podobny gust w związku z moda, co my, ponieważ może się tak zdarzyć, iż oni byli hipisami a my jesteśmy punkami. Jednak uważam, ze zawsze w naszym otoczeniu znajdzie się pokolenie mające takie poglądy jak my i będzie się z nami zgadzało w wielu sprawach.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata