profil

Charakterystyka Uli Zalewskiej z książki "Ten Obcy"

poleca 84% 1805 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W swojej pracy chciałabym przedstawić bohaterkę książki pt. "Ten Obcy", autorstwa Ireny Jurgielewiczowej Ulę Zalewską. Ula to trzynastoletnia dziewczyna, która mieszka w Warszawie ze swoimi ciotkami, ponieważ nie ma matki, a ojca nie darzy zbytnią miłością.

Dziewczyna ma smukłą i zgrabną sylwetkę. Często ubiera się w swoją ulubioną granatową sukienkę. Ma ładne włosy oraz piękne duże oczy. Ula jest cicha i skromna. Jest również bardzo nieśmiała, ponieważ, krępowała się w obecności Zenka, ale dobrze go rozumiała, gdyż ona również miała problemy w kontaktach z ojcem. Zazdrościła swojej najlepszej przyjaciółce Pestce tego, że potrafi tak szybko nawiązywać nowe znajomości.

Jest osobą troskliwą i opiekuńczą, która kocha zwierzęta, ponieważ zajęła się bezdomnym psem. Ula to osoba bezinteresowna, gdy wyświadcza komuś przysługę nie chce nic w zamian. Pracę, którą zaczynała zawsze doprowadzała do końca. Jest wrażliwa i czuła na cierpienie innych i zło, które nas otacza. W paczce swoich przyjaciół z Olszyn dla wszystkich zawsze jest miła i uprzejma.

Znajomi postrzegają ją jako szczęśliwą osobę, natomiast w rzeczywistości Ula jest osobą nad wiek dojrzałą, gdyż przeszła w życiu bardzo wiele. W szczególności bardzo przeżyła rozwód rodziców i śmierć matki.

Uważam, że Ula jest przykładem godnym naśladowania dla wielu moich rówieśników. Ula Zalewska mogłaby zostać moją przyjaciółką.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:
Komentarze (4) Brak komentarzy

fajne!!! ja tam nie potrafię pisać charakterystyk, chociaż z polaka mam 6... :'(((

Bardzo spoko dzięki :D

Fajne , wiem czym się zainspirować

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata