profil

Zbrodnia i kara - Bohaterowie

poleca 96% 989 głosów

poleca 96% 989 głosów

Arkady Swidrygajłow - charakterystyka

Arkady Swidrygajłow to jeden z bohaterów pojawiających się na kartach Zbrodni i kary, powieści Fiodora Dostojewskiego. Jest postacią negatywną, ale i jednocześnie na wskroś tragiczną, o bogatym doświadczeniu życiowym.

poleca 96% 989 głosów

Rodion Raskolnikow - charakterystyka

Rodion Raskolnikow to główny bohater Zbrodni i kary Fiodora Dostojewskiego. Kiedy go poznajemy ma dwadzieścia trzy lata i jest byłym studentem prawa. Mieszka w Petersburgu.

poleca 96% 989 głosów

Dimitri Razumichin - charakterystyka

Dimitri Razumichin (czy, jak sam się przedstawia – Wrazumichin) to jeden z bohaterów powieści Zbrodnia i kara Fiodora Dostojewskiego. Jest oddanym przyjacielem Rodiona Raskolnikowa, którego poznał na studiach prawniczych.

poleca 96% 989 głosów

Sonia - charakterystyka

Sonia to jedna z postaci występujących w Zbrodni i karze, powieści Fiodora Dostojewskiego. Jest bardzo młoda. Mieszka w jednej z ubogich dzielnic Petersburga.

poleca 96% 989 głosów

Dunia - charakterystyka

Dunia to jedna z postaci kobiecych, która występuje w Zbrodni i karze Fiodora Dostojewskiego. Jest ona młodszą o rok (ma dwadzieścia dwa lata) siostrą głównego bohatera, Rodiona Raskolnikowa

poleca 96% 989 głosów

Piotr Łużyn - charakterystyka

Piotr Łużyn to jedna z postaci pojawiających się w powieści Zbrodnia i kara Fiodora Dostojewskiego. Został przedstawiony w niepozytywnym świetle, jako dorobkiewicz, oszust i pospolity cham.