profil

Charakterystyka Santiago "Stary człowiek i morze".

poleca 85% 118 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Santiago, to główny bohater książki pt.: "Stary człowiek i morze" Ernesta Hemingwaya. Pochodził z Hawany, mieszkał nad zatoką Golfsztrom, tam też łowił ryby. Był starym wdowcem. Żył w biedzie, miał małą, ubogą chatę.
Jego twarz była sucha i pokryta plamami po niezłośliwym raku skóry. Był chudy, ale miał silne ręce i ramiona, na których znajdowały się liczne rany i blizny. W jego pięknych i radosnych oczach można było zobaczyć barwę morza. Nie miał nikogo oprócz Manolina - chłopca, który spędzał z nim czas ucząc się fachu rybackiego. Razem wyruszali na połowy. Jednak Santiago przez osiemdziesiąt cztery dni nic nie złowił. Ludzie zaczęli nazywać go pechowcem. Sprawiało mu to przykrość, więc wyruszył w podróż na morze. Podczas niej, możemy dostrzec większość cech charakteru starca. Był on
bardzo silną osobą. Pomimo samotności i swojego wieku, pokazał że jest zaradny i samodzielny. Na morzu brakowało mu Manolina, ale mimo to udało mu się złowić ogromnego Marlina. Nie poddawał się w trudnych momentach i okazał się walecznym, dzielnym i wytrwałym w dążeniu do celu człowiekiem. Kiedy dotarł do miasta, jedynie ze szkieletem wielkiej ryby, ludzie zaczęli uważać go za bohatera. Podziwiali jego osobowość. Santiago udowodnił, że nie jest wcale pechowcem, a znakomitym rybakiem. Udało mu się zrealizować postawione przed samym sobą zadania.
Myślę, że każdy człowiek powinien dążyć do spełnienia marzeń niczym Santiago. On udowodnił swoją postawą, że każdy człowiek niezależnie od wieku czy zamożności może dokonać bardzo wiele.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta