profil

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej - rozprawka

poleca 85% 387 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Powszechnie znane jest powiedzenie ?Wszedzie dobrze, ale w domu najlepiej?. Często po powrocie z dlugiej podrozy nasuwa nam się wlasnie to zdanie. Dla wiekszosci dom jest miejscem, w którym czuja się najlepiej i do którego sa przyzwyczajeni. Okazuje się jednak, ze dla niektórych jest wspomnieniem zlych przezyc. Tak wiec, czy aby na pewno dom jest miejscem do którego najchetniej się wraca?
Sa dzieci, które wychowuja się bez rodzicow bo ich nie maja albo nie mogą z nimi mieszkac z roznych powodow.. Mieszkaja wtedy w domu dziecka, który swym charakterem odbiega od tradycyjnego w którym zyje się razem ze swoja rodzina.. Dzieci, które znalazly dom w rodzinie zastepczej, nie zawsze maja szczescie by spotkac się tam z przyjazna atmosfera.i zrozumieniem.. Mogą czuc się nieswojo i obco. Wtedy czuja się niekochane, wola przebywac w szkole, z rowiesnikami.
Zdarza się ze dom jest ubogi, w którym nie warunkow do zycia, rodzice sa bezrobotni, w domu panuje agresja, to w takim domu nie ma mowy o poczuciu bezpieczenstwa, a tym bardziej rodzinnej atmosferze. Dzieci chodza glodne, boja się rodzicow, ponieważ je bija, dlatego często dochodzi do ucieczki z domu.
O takich przypadkach często slyszymy, jednak wiekszosc z nas ma dom, rodzicow, a jednak czasem nie jest to ten ?wymarzony dom?. W dzisiejszych czasach rodzice sa zapracowani i nie maja czasu zajac się swoim dzieckiem, uwazaja, ze samo sobie poradzi. Przeciez, to wlasnie o to chodzi, aby w domu przebywac z rodzina, bliskimi, kochac ich i być kochanym.
Dom oczywiście, nie zawsze kojarzy się ze zlem, prawie zawsze z miejscem w którym się wychowujemy, dorastamy. To w nim przebywamy wiekszosc czasu, jestesmy z bliskimi, możemy z nimi porozmawiac.
Dom to miejsce, w którym można odpoczac, popracowac, zebrac mysli. Lacza się z nim często tradycje rodzinne. Znajduja się w nim pamiatki po przodkach,a podczas rodzinnych spotkan sluchamy roznych opowiesci o zyciu tych którzy już nie zyją.Kiedy mamy już swoja rodzine kojarzy nam się z roznymi przezyciami, wspomnieniami z dziecinstwa. W domu znajduja się nasze rzeczy, z którymi jestesmy zwiazani,jakies ulubione przedmioty..
Dom to miejsce, gdzie powinnismy czuc się bezpiecznie. Przebywamy w nim z nasza rodzina, rozmawiamy z nimi, panuje zyczliwa atmosfera. Czasem wyjezdzamy gdzies, na wakacje, do bliskich, przebywamy w innym srodowisku, ale nie jestesmy przyzwyczajeni do innych warunkow, najlepiej czujemy się przeciez we wlasnym domu. Jestesmy przyzwyczajeni do umeblowania, przedmiotow znajdujacych się w domu, a przede wszystkim do osob w nim przebywajacych, wiec to oczywiste ze w nim czujemy się najlepiej.
Wbrew temu, ze czasami jest nam zle w domu, czujemy się w nim swobodnie, jestesmy przyzwyczajeni do warnkow w nim panujacych. Do wlasnego domu czujemy sentyment, przywiazanie nawet jeśli skromnie w nim zyjemy, zawsze do niego wracamy bo przeciez jest to nasze miejsce na Ziemi.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata