profil

Wszędzie dobrze ale w domu najlepiej - rozprawka

poleca 83% 1038 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Przysłowie wszędzie dobrze ale w domu najlepiej, jest jak najbardziej wiarygodne.Postaram się to udowodnić w poniższych argumentach.
W pierwszym argumencie przytoczę chodzącą mi po głowie myśl o emigrantach. Ludziach którzy opuszczają rodzinne domy za poszukiwanie pracy w innych krajach by mieć z czego żyć. opuszczają stamtąd tradycje się wywodzące, a co najważniejsze to przez to tracą miłość którą są bądź byli otaczani. Za granicą nie znajdą tak samo ciepłego uczucia jak w domu którym jest miłość. Ci ludzie myślą o tym by wrócić do swych bliskich, gdzie będą czuć się swobodnie, oraz będą odczuwać ciepło rodzinne.
W drugim argumencie rozwinę temat wakacji. W tym czasie wiele osób wyjeżdża : nad morze, w góry, na kolonie czy obozy. W tych miejscach można przeżyć wspaniałe chwile np. wspólne wygłupy z przyjaciółmi, spalić się na raczka, czy zachwycać się pięknymi krajobrazami. Takie wspomnienia to wielka rzecz, lecz dom to jeszcze bardziej cenniejsza rzecz, nie tylko materialna, ale tez uczuciowa. Każdy po dłuższym pobycie z daleka od domu zacznie za nim tęsknić. Choćby za jego zapachem, domowymi obiadkami, czy też narzekającą babcią na reumatyzm. Za tym że wszystko jest na swoim miejscu bądź na odwrót.
Moim zdaniem przynajmniej większość z was uświadamia sobie, że nie jest najlepiej w hotelach których obsługa przynosi przekąski do łóżka, czy też nad morzem gdzie grzeje słońce. Lecz najlepiej jest w domu bo tam zawsze znajdzie się osoba jakiej możemy się wyżalić, czy też wszyscy razem cieszyć się dobra nowiną. W nim zawsze mamy filar który nas potrafi podeprzeć gdy mamy doła. Nigdzie nie będzie tak dobrze jak w domy.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta