profil

Nazizm i komunizm to ideologie pogardy i śmierci - rozprawka

poleca 85% 102 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Moim zdaniem nazizm i komunizm są ideologiami pogardy i śmierci, z tego powodu, iż ludzie propagujący te ideologie planowali zniszczyć inne narody i uważali ze rasa Aryjska jest rasą panów i inni powinni jej służyć. Nazizm powstał na podstawie faszyzmu, który był rozpowszechniany przez Włochów. Został on dokładnie opisany przez osobę, która go wymyśliła a dokładnie Adolfa Hitlera w jego książce, która powstała gdy on był we wiezieniu ?Mein Kampf ? co po polsku znaczy moja walka. Polegał on na całkowitej dominacji ludności niemieckiej. Natomiast komunizm powstał w ZSRR i polegał na sprawowaniu rządów absolutnych przez wodza czyli Lenina a po jakimś czasie Stalina. W ten sposób rozwinął się totalitaryzm
Moim pierwszym argumentem jest to jak naziści postępowali z Żydami i Cyganami. Planowali zniszczyć ich poprzez gazowanie i palenie. Przywódcy mówili, że są to bardziej zwierzęta jak ludzie. I winie za całe zło zrzucali właśnie na nich. Kazali chodzić im z opaską na ramieniu z Gwiazda Dawida. Zakazano im pojawiać się w miejscach publicznych takich jak parki czy kina. Na sklepach żydowskich również kazano wywiesić takie znaki. Te właśnie miejsca były rozpoznawane i gnębione przez Niemców np. wybijaniem szyb. Mordowali dosłownie wszystkich, którzy mieli jakiś związek z Żydami. Robili specjalne dzielnice dla Żydów, które nazywały się getta. Polacy niekiedy pomagali się wydostać im z tych dzielnic, ponieważ panowały tam okropne warunki i przygarniali ich do swoich domów lub ukrywali. Często narażali życie, gdyż gdyby wykryto u nich Żyda to mieli by bardzo duże problemy.
Komuniści robili wszystko, aby utrzymać autorytet zabijali wszystkich, którzy przeciwstawili się im. Stalin chcąc zademonstrować swoje siły po przejęciu władzy po Stalinie ścigał po całym świecie najgroźniejszego rywala, czyli Lwa Trockiego aż w końcu mu się udało i pokazał swoją siłę całemu światu. Opanowali większość państw europy wschodniej i mieli palny podbić cały świat. Mordowali oni wiele niewinnych osób. W okresie tzw. ?wielkiej czystki? wymordowali oni wiele osób uznanych przez NKWD jako zdrajców, a ich rodziny wysyłali do łagrów, czyli do obozów pracy w głąb Rosji. Nierzadko mordowano też dzieci w wieku powyżej 12 lat. Ludzie mieszkający na terenach przejętych przez te państwa nie mogli się posługiwać językiem ojczystym tylko językiem rosyjskim lub niemieckim zależnie na jakich ziemiach okupowanych mieszkali.
Ludzie mieszkający na zajętych terenach bali się wychodzić na ulice, bo bardzo popularne były tzw. łapanki, które polegały na zbieraniu przypadkowych ludzi z ulicy lub na wtargnięciu do domu i wskazanie osób, które mają iść z nimi. Często nawet nie było czasu na spakowanie się. Można tez przytoczyć przykład Katynia gdzie Rosjanie wymordowali ponad 14 tysięcy jeńców wojennych. W których większość to polscy funkcjonariusze państwowi i żołnierze. Mordowani byli strzałami w tył głowy i ciała zostawały wrzucone do wielkiego dołu. Sam ten fakt jest potwierdzeniem okrucieństwa jakie było ze strony Rosji do Polski.
Polaków też chciano się pozbyć zabijając na początku ludzi wykształconych i inteligencje chcąc nie doprowadzić do odrodzenia Państwa Polskiego jak to miało miejsce dawniej w przeszłości. Ze szczególnym prześladowaniem spotkali się również księża w czasach wojny zamykano większość parafii i kościołów oraz wymordowano ponad połowę polskich księży, których w tamtych czasach było ok. 2100.
Myślę ze w dobry sposób przedstawiłem swoje poglądy na temat nazizmu i komunizmu, a także przekonałem ludzi, którzy nie wierzyli w słuszność tego twierdzenia, iż nazizm i komunizm to ideologie pogardy i śmierci. Mam nadzieje że takie czasy już nie powrócą. Wojny były paskudnym okresem, w którym mordowano wiele niewinnych ludzi. Nikt nie mógł czuć się wtedy bezpiecznie. A na pewno ludzie żyjący na terenach okupowanych przez Niemców czy Rosjan.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 3 minuty

Ciekawostki ze świata
Historia powszechna
Historia Polski