profil

Jakie przesłanie na temat miłości i przyjaźni zawiera baśń poetycka "Mały Książę"?

poleca 86% 135 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Współczesny świat jest pełen agresji. Coraz więcej ludzi staje się egoistami. Dbają tylko o siebie i swoje dobra. Nie interesują się innymi. Niewielki gest czy datek uszczęśliwia potrzebujących. Oni nie pragną wiele, lecz my nie zwracamy na to szczególnej uwagi. Ludzie dorośli, którzy nie doznali prawdziwej przyjaźni i miłości powinni przeczytać baśń poetycką pt.: Mały Książę. Baśń ta zawiera pewną prawdę o ludzkim życiu.
Każdy człowiek chroni najbliższe swojemu sercu osoby od zła i niebezpieczeństwa. Tak jak to robił Mały Książę przykrywając Różę kloszem. Rodzice uczą swoje dzieci jak mają postępować w różnych sytuacjach. Bardzo troszczą się o swoich podopiecznych.
Ludzie poprzez ,,oswajanie? poznają się bliżej. Tworzą związki, zaprzyjaźniają się. Z każdym dniem są bardziej sobie bliscy, aż w końcu stają się jedyni dla siebie. Nie mogą doczekać się kolejnych spotkań. Przykładem jest przyjaźń Lisa i Małego Księcia. Wielu ludzi postrzega innych po wyglądzie. Ale czy ktoś elegancko ubrany i przystojny, może stać się przyjacielem, jeżeli jest arogancki i zarozumiały? Odpowiedź na to pytanie jest krótka, nie. Powinniśmy wyłącznie zwracać uwagę na zachowanie i czyny. Jeżeli kogoś kochamy lub przyjaźnimy się z nim powinniśmy pomagać w codziennych problemach. Wspierać ich w troskach. Także powinniśmy być za nich odpowiedzialni.
Baśń poetycka o małym przybyszu z asteroidu B-612 zawiera bardzo ważne przesłania. Jednym z takich przesłań jest to, że należy poświęcić się dla przyjaciela. Przyjaźń i miłość są bardzo istotne w życiu i należy o nie dbać. To one nadają ludzkiemu życiu sens.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta