profil

Czy łatwo jest znaleźć prawdziwych przyjaciół? - swoje spostrzeżenia oprzyj na przykładach literackich i własnych doświadczeniach.

drukuj
poleca 85% 181 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

We współczesnym świecie słowo "przyjaciel" słyszymy bardzo często. Przyjaźń to skarb. Nie można jej kupic z pieniądze, ani niczym zastąpic. Przyjaźń to szczerośc, zaufanie i niesienie pomocy. Uważam,że trudno jest znaleśc prawdziwego przyjaciela. Moją myśl uzasadnie poniższymi argymentami.
Jako pierwszy argument posłuży mi lektura szkolna Aleksandra Kamińskiego "Kamienie na szaniec". Głównymi bohaterami są Alek, Rudy i Zośka z Szarych Szeregów. Przyjaźnili się oni od zawsze. gdy nadeszła wojna zrywali plakaty, flagii, roznosili ulotki i malowali kotwice na murach. Władze niemieckie dowiadując się o wszystkim aresztowali Rudego. Przechodził on straszne tortury, ale nigdy nie wydał kolegów. Przyjaciele próbowali go uratowac, przy czym Alek został ranny.
drugi argument, którego użyje to książka Antonio de Saint-Exupery "Mały Książe". Bohater podróżował po różnych planetach, lecz dopiero gdy poznaje lidsa zaczyna rozumiec co znaczy miec prawdziwego przyjaciela.
Jako trzeci argument mogę asugerowa własne doswaidczenia z moja koleżanką Klaudia. Mając jaki kolwiek problem staramy się dużo tym rozmawiac i mamy nadzieję, że razem damy sobie z nim rade. Mamy do siebie zaufanie, bo znamy się od dziecka. Wiemy kiedy cośnie idzie tak jak powinno. Jesteśmy względem siebie szczere, bo naszym zadaniem na ty opiera się prawdziwa przyjaźń.
Następnym argumentem w mojej pracy jest Bajka Ignacego Krasickiego "Przyjaciele", gdzie głównym bohaterem jest zajączek. Książka ta jest przykładem fałszywej przyjaźn. Zajączek zawsze otoczony był przyjaciółmi, co w prawdzie okazało sie tym, że tak na prawdzie nigdy nie byli jego przyjaciółmi. Potrzebując pomocy został sam. Bajka została zakończona słowami; "W śród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły"co jest bardzo racjonalnym podsumoiwania tych zdarzeń i fałszywej przyjaźńni.
Powyższe argumenty uzasadniają teże, że trudno znaleś prawdziwych przyjaciół. Takiego przyjaciela poznajemy dopiero w rudnych sytuacjach. Prawdziwa przyjaźń jest cenna i powinniśmy o nią dobrze dbac.


Polecasz? Tak Nie
(0) Brak komentarzy
Formy wypowiedzi