profil

Charakterystyka Uli Zalewskiej "Ten obcy".

poleca 84% 2779 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Ula Zalewska to bohaterka powieści pt. "Ten obcy". Jest ona półsierotą, wychowywaną przez ciotki. Na stałe mieszka w Warszawie. Została ona odsunięta od ojca - lekarza mieszkającego w Olszynach. Ma około trzynastu lat.

Urszula jest niewysoką blondynką o zgrabnej sylwetce i ładnych oczach. Marianowi bardzo podobają się jej włosy.

Dziewczyna jest bardzo samodzielna, ma silną wolę. Mimo zachęty przyjaciół nie poszła kraść jabłek z ogródka sąsiada. Charakteryzuje ją odpowiedzialność, objawiła się ona, gdy zajmowała się Zenkiem, a także troskliwość. Ula była rozsądna i mądra, bo wiedziała, jakie konsekwencje mogą wyniknąć z kradzieży, dlatego podjęła się pracy, aby oddać przekupce pieniądze, które ukradł Zenek.

Ula ma trudności w nawiązaniu kontaktów z ludźmi. Była też małomówna, nie zwierzała się nikomu. Nie lubiła mówić o sytuacji w domu i o swoich problemach. Dziewczyna najbardziej lubiła Pestkę, aż do czasu spotkania Zenka. To tylko jemu się zwierzała. Rozmawiała z nim o wszystkim. Ula była podobna do Zenka. Obaj byli skryci.

Ula bardzo kocha zwierzęta - obdarzyła Dunaja miłością i otoczyła opieką. Przynosiła mu jedzenie i oswajała go. Martwiła się o niego.

Według mnie Ula jest osobą godną podziwu. Gdybym ją poznała, na pewno byśmy się zaprzyjaźniły.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie
Opracowania powiązane z tekstem
Komentarze (2) Brak komentarzy

Dzięki tej charakterystyce udało mi się dostać dobrą ocenę. Wielkie dzięki

super....bardzo mi się podoba..

Treść zweryfikowana i sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata