profil

Charakterystyka porównawcza Napoleona i Snowballa "Folwark Zwierzęcy" G. Orwella.

poleca 85% 602 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Snowball i Napoleon są bohaterami z opowieści G.Orwell pt. ?Folwark Zwierzęcy?. Obydwoje są knurami, mieszkającymi na Folwarku Dworskim pana Jonesa. Napoleon i Snowball bardzo się od siebie różnią. Rzeczą, która ich łączy jest chęć do walki, aby rządy na folwarku sprawowały tylko zwierzęta.
Napoleon jak już wspominałam jest sporym knurem, rasy ?Berkshire? o dzikim wyglądzie. Nie jest z niego najlepszy mówca, ale znany jest z tego, że potrafi postawić na swoim. Snowball jest szczuplejszy i bardziej ruchliwy od Napoleona. Jest wygadany i bystry.
?Berkshire? jest stanowczy, niesprawiedliwy,ponieważ było napisane, że żadne zwierze nie może spać w łóżku człowieka, a on spał. Był nielojalny wobec zwierząt, wszystkie zasługi przypisywał sobie. Gdy zabijał zwierzęta, które przyznały się do buntu, wykazał się agresywnością i bezwzględnością. Bardzo pazerny na władze i wiedział, że władza absolutna opiera się na terrorze. Snowball był zupełnie inny. Był pomysłowy, inteligentny i pracowity, wpadł na pomysł budowy wiatraka. Charakteryzował się też gorliwością i zaangażowaniem, aby potwierdzić posłużę się cytatem: ? ?Snowball zajął się także organizowaniem zwierząt w ciała, które nazwał Komitetami Zwierzęcymi. Zajęciu temu oddawał się z podziwu godną gorliwością. ?.
Napoleon dążył, aby folwark był tylko jego. Traktował zwierzęta okrutnie, dawał im mało do jedzenia i kazał ciężko pracować. Nie obchodził go los zwierząt, które umierały z głodu i przemęczenia. Celem Snowball-a było, aby wszystkie zwierzęta były równe i żyło im się lepiej,niż za rządów pana Jonesa.

( Nie ma zakończenia !!!)

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata