profil

Czy warto czytać poezję(książki, wiersze)?

poleca 85% 1988 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

,,Czy warto czytać poezję?'' Żeby odpowiedzieć na to pytanie odniosę się do moich własnych przekonań i zdania innych ludzi.

Dzisiejsza młodzież bardzo żadko sięga po ksiązkę. Uważają to za stratę czasu, że jest to bez sensu, nudne i nikomu niepotrzebne. Lecz dzięki poezji stajemy się wrażliwsi. To sposób na oderwanie się od brutalnej rzeczywistości. Dzięki wierszom dostajemy wiele odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Gdy czytamy doskonalimy umiejętność dokonywania analizy i interpretacji utworu poetyckiego. Książka, uczy poprawnej gramatyki i ortografii, skłania do przemyslen i wyciągania wniosków, a takze co wazne pracy nad sobą. Ktos powiedział '' juz samo spostrzeganie własnych błedów czyni człowieka silniejszym'', a lektura skłania do zastanawiania sie na swoimi reakcjami...

Dlaczego młodzież nie lubi poezji? We współczesnym świecie przeciętny człowiek patrzy na świat oczyma realisty. Woli mieć wszystko jasno i klarownie przedstawione lub powiedziane. Dlatego by się czegoś dowiedzieć szukamy tego najczęściej w internecie, lub oglądamy telewizję. Rozwój techniki nauczył nas ''twardego stąpania po ziemi'', przez co ''bycie tu i teraz'' jest dla nas najważniejsze. Nie interesujemy się zawartością książki, która pobudza w nas uczucia np.- miłość. Jesteśmy bardziej zajęci pracą, domem, pieniędzmi.

Myślę, że warto czytać poezję, bo ona w wielu sytuacjach otwiera nam oczy na sprawy, których znaczenia, a nawet istnienia nigdy nie dostrzegaliśmy, a są one w stanie odmienić naszą osobowość, nastawienie do życia. Wczówamy się w rolę osoby w tekście poznając jej problemy, żyjemy jej życiem, odczuwamy emocje, które są reakcją na sytuacje życiowe tegoż bohatera... Możemy przez chwilę pobyć kimś innym i przeżyć takie rzeczy, których sami byśmy nigdy nie doświadczyli. Wiersze dostarczają nam wiele wartości, pomagają rozwijać wobraźnie, często uczą właściwej postawy i umożliwają spojżenie na daną sytuację z innej perspektywy - oczami autora. Czytanie to cudowne spędzanie wolnego czasu, to nauka, przyjemność, relaks, rozwój, to coś, co możemy mieć tylko dla siebie i czego nikt nam nie odbierze! Książka uczy, bawi i rozwija naszą wyobraźnię. Jest najlepszym przyjacielem,zawsze jest przy Tobie.

Uważam, że przedstawiłam wystarczającą ilość argumętów nakłaniających do czytania książek, ponieważ pogłębiają naszą wiedzę, umiejętność czytania i dostarczają wielu wrażeń których w naszym monotonnym życiu nigdy byśmy nie doświadczyli.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty