profil

We współczesnym świecie wszyscy muszą się ciągle kształcić, żeby znaleźć pracę

poleca 89% 103 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Celem mojej rozprawki jest uzasadnienie twierdzenia, iż we współczesnym świecie wszyscy muszą się ciągle kształcić, żeby znaleźć pracę. W tym celu przytoczę kilka argumentów.
Zacznę od najmocniejszego argumentu, którym jest fakt, iż jest duże zapotrzebowanie na ludzi wykształconych. Każdy pracodawca chce mieć w swojej firmie ludzi z wysokim wykształceniem, ponieważ taki człowiek może wykonać pracę efektywniej. W krajach wysoko rozwiniętych są właśnie poszukiwani ludzie z wykształceniem.
Po drugie, kwalifikacje są podstawą wykonywania zawodu. Aby zostać nauczycielem, lekarzem, menadżerem lub kimś innym trzeba mieć odpowiednie kwalifikacje. Bez tego nie można wykonywać zawodu, gdyż może to być przyczyną wypadku lub źle wykonanej pracy.
Nie można zapomnieć również o tym, że wiedza daje możliwość zakładania własnych firm. Człowiek wykształcony może być sam dla siebie firmą, sprzedając swoje usługi. Zakładając własną firmę, człowiek może zapewnić pracę ludziom z mniejszym wykształceniem.
Z kolei przejdę do kolejnego argumentu, którym jest fakt, iż wykształcenie daje możliwość wyboru pracy i zmiany kwalifikacji. Większość młodych ludzi kończy szkoły zawodowe, po których wykształcenie jest mniejsze i trudniej jest zdobyć pracę. Potrzebne są raczej szkoły, które dadzą im większe wykształcenie, aby mogli sobie wybrać zawód, a w razie potrzeby zmienić go.
W świetle przytoczonych argumentów wynika, że we współczesnym świecie wszyscy muszą się ciągle kształcić, żeby zdobyć pacę. Wiedza daje możliwość wyboru zawodu. Najcenniejszą inwestycją każdego człowieka staje się więc wykształcenie i ciągłe podnoszenie kwalifikacji.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta