profil

Pieniądze szczęścia nie dają

poleca 85% 295 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że pieniądze szczęścia nie dają, co postaram się udowodnić w poniższych argumentach.
Pierwszym z nich jest, że za pieniądze nie można kupić wszystkiego, m. in. zdrowia, młodości, ludzkich uczuć, inteligencji, wiedzy, talentu i zalet charakteru. Młodości nie można kupić, ponieważ człowiek się starzeje i nic nie można na to poradzić.
Nie należy zapomnieć, iż pieniądze nie są lekarstwem na wszystko. Przykładami mogą być: upływ czasu, samotność, śmierć. Śmierci nie można przekupić, ponieważ dotknie każdego z nas.
Oto kolejny argument. Pieniądze są rzeczą nabytą - można je łatwo stracić, iż przyjdzie taki czas, że rodzina będzie w potrzebie. Mogłoby się zdarzyć, że jeden członek rodziny ulegnie wypadkowi i rehabilitacja pochłonie wielką sumę pieniędzy.
Przytoczmy jeszcze jeden argument. Pieniądze mogą mieć negatywny wpływ na życie: zmieniają życie, dzielą ludzi, ich zarabianie kradnie czas, ich zarabianie wpędza w stresy i choroby. Dzielą ludzi na biednych i bogatych, bogaci uważają, że są lepsi od innych, ale jednak się mylą, bo niekiedy biedny może stać się bogatym, a bogaty może stać się biednym.
To nie pieniądze są najważniejsze, ważniejsza jest rodzina, miłość, przyjaźń i wiele innych wartości, które łączą ludzi.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta