profil

Rozprawka Pieniądze szczęścia nie dają

poleca 83% 1419 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Pieniądze są istotną częścią naszego życia, gdyż zapewniają nam one poczucie stabilizacji i dają niezależność. Wokół nas można znaleźć jednak wielu ludzi, dla których pieniądze będą najważniejszym celem w ich życiu, jednak nigdy same w sobie nie dadzą szczęścia.

Uważam, że prawdziwą stabilizację dają dobre relacje z ludźmi - obecność przyjaciół i rodziny, gdyż tych nie da się kupić za pieniądze. Poza tym raz są, raz ich nie ma.

Za pieniądze nie możemy kupić sobie także zdrowia. Nie chronią nas one przed różnymi wypadkami, chorobami czy nawet i śmiercią. Osoby ubogie mogą być szczęśliwe. Mam tu na myśli św. Franciszka z Asyżu oraz matkę Teresę z Kalkuty, ponieważ oni zaspokajali swoje potrzeby duchowe, a nie materialne. Czytając Biblię możemy znaleźć fragment mówiący o tym, że "to do ubogich będzie należało królestwo niebieskie".

Ludzie bardzo często poświęcają wszystko dla zdobywania pieniędzy. Cierpi na tym szczególnie ich rodzina, dla której nie mają czasu. Wiele gwiazd Hollywood było nieszczęśliwych. Tego przykładem może być, np. Marylin Monroe, która uważała, iż "pieniądze szczęścia nie dają, dopiero zakupy", a jednak nie zaznała szczęścia w miłości.

Uważam, że przedstawione przeze mnie argumenty udowadniają, że pieniądze nie dają szczęścia człowiekowi. Chociaż są one bardzo nam potrzebne do normalnego życia, nie można za nie kupić miłości, przyjaźni. Myślę, że człowiek rozsądny powinien umieć w taki sposób wykorzystać pieniądze, aby nie krzywdzić innych, ba nawet mając więcej niż inni, wspomagać potrzebujących i doceniać ważniejsze wartości w ludzkim życiu.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (19) Brak komentarzy
12.12.2011 (15:11)

ja chetnie z tego kozystam :)

8.9.2011 (19:04)

Pani Ania N. również pozdrawia swoje klasy, a w szczególności klasę 3D.

9.6.2011 (15:54)

spoko jest ta praca tez tak sadze ;d

Treść sprawdzona

Czas czytania: 1 minuta