Grafika
Filmy
Komentarze

Uczniowie Gimnazjum Klerkowskiego ? ŁKS Kleryków 2:2 karne 4:3
4 listopada, podczas festynu odbył się mecz uczniowie kontra piłkarze. Uczniowie pokonali piłkarzy 4:3 w karnych.
Po zeszłorocznym meczu piłkarze wygrali 6:1 i wszystko wskazywało, że historia się powtórzy. Ponieważ ŁKS miało dobry sezon, zajęli 1 miejsce w IV lidze Polski. Mieli 2 porażkami i awansowali bez żadnych przeszkód do 3 ligi.
Mecz zaczął się od ataku ŁKS-u, ale bramkarz uczniów Andrzej Radek popisał się niezwykłą obroną. Zawodnicy zachowywali się Fair Play. Przykładem jest faul w 33 min na Bernardzie Zygieru. Zawodnik faulujący od razu podszedł do Bernarda i pomógł mu oraz przeprosił.
W pierwszej połowie nie oglądaliśmy żadnych bramek, ale piłkarze ŁKS-u pokazali swoją dominację nad uczniami. Ze statystyk wynikało, że ŁKS utrzymywał się przy piłce 73% a uczniowie 27%, była to miażdżąca przewaga.
W drugiej połowie ŁKS zaczął atakiem i po pięknym dośrodkowaniu Zięczuka, Michał Kłos w 46min strzelił gola. Radek nie miał szans tego strzału obronić. Po wznowieniu gry przez uczniów, Marcin Borowicz stracił niefortunnie piłkę. ŁKS zaczął kontrę, Kłos wyminął wszystkich obrońców. Został tylko Wincenty Kapciuch. Gdy Kłos oddał strzał, to piłka odbiła się od jego kolana, przelobowała Radka i padła bramka w 49 min. Po tych dwóch straconych bramkach przez uczniów, piłkarze gimnazjum ożywili się do gry i zaczęli atakować. Czekaliśmy 12 min na następną bramkę. Strzelił ją Zygier z rzutu wolnego. Reszta meczu była wyrównana. W 90 min został sfalowany Marcin Borowicz na polu karnym i wykorzystał sytuację. Marcin strzelił bramkę. Druga połowa skończyła się wynikiem 2:2 i czekała nas dogrywka.
Dogrywka była wyrównana. Uczniowie oddali 3 niecelne strzały w tym była poprzeczka. Piłkarze też strzelali trzykrotnie niecelnie, trafili między innymi w słupek.
Żuty karne był ekscytujące w tabeli macie państwo jak strzelali.
Uczniowie ŁKS Strzał
1 1 1
2 2 2
3 2 3
3 3 4
4 3 5
W ostatnim strzale Radek popisał się niezwykłą obroną i to dało pierwszy raz w historii zwycięstwo uczniów Gimnazjum Klerkowskiego nad ŁKS-em Kleryków.